Aktuálně

Nová výjezdová základna záchranky ve Frýdlantu se začne stavět už letos více...

Chrámový křišťálový lustr z Hejnic se po více než sto letech dočká generální obnovy více...

Fotbalový Jablonec má nového generálního ředitele, stal se jím Tomáš Mejzr více...

Do Liberce se vrací filmaři. Natáčet budou historický seriál pro Netflix více...

Aplikace Záchranka bude přesněji informovat o lavinovém nebezpečí v České republice

Na zimní sezonu spustí aplikace Záchranka nový lavinový modul. Jeho hlavním úkolem bude poskytnout uživatelům přesnější informace o lavinovém nebezpečí nejen v České republice, ale také v některých částech Slovenska a Rakouska. Doposud uživatelé dostávali pouze informaci o tom, jaký stupeň nebezpečí je v konkrétní lokalitě vyhlášen.

„Lavinový modul je určen uživatelům, kteří se vydávají do oblastí, kde hrozí nebezpečí lavin, např. skialpinistům a zároveň mají alespoň základní znalost lavinové prevence. Rádi bychom však problematiku lavinové prevence přiblížili i široké veřejnosti. V zahraničí se totiž s problematikou lavin mohou uživatelé setkat i na jinak volně přístupných místech,“ vysvětluje v tiskové zprávě ředitel aplikace Záchranka Filip Maleňák

Informace o lavinovém nebezpečí vydává Horská služba ve svých reportech. Podle Maleňáka však neposkytují dostatečně ucelené informace o možných rizicích. Právě to chce aplikace Záchranka změnit. “Dlouhodobě podporujeme rozvoj modulu Horské služby v aplikaci Záchranka, a jsme přesvědčení, že aktuální novinka přinese uživatelům větší bezpečnost v horách a bude nápomocná každému, kdo rád tráví čas v přírodě,“ dodává.  

Uživatel dostane základní informaci o tom, který stupeň lavinového nebezpečí je vydané oblasti vyhlášen. Kromě toho bude mít k dispozici i piktogramy zobrazující tendenci nebezpečí. Vše je doplněno kompletním komentářem a doporučením horské služby. 

Ohodnoť článek

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Česko, horská služba, lavina, prevence, Slovensko, Rakousko, Záchranka, aplikace, lavinové, nebezpečí

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.