Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Jaké silnice letos město opraví? Rekonstrukce se dočká Horákova, Vítězná i Broumovská

Autoři | Foto Jan Homolka

Liberec letos investuje do oprav svých silnic kolem 50 milionů korun. Zhruba polovinu z této částky zaplatí ze získaných dotací. Rekonstruovat bude město zhruba 20 úseků, většinou se začne v květnu nebo v červnu a končit v listopadu.

Podle vedení města vydávala radnice v minulých letech na opravy vozovek ještě více peněz, větší rozsah uzavírek by ale pro stotisícové město byl už neúnosný. Rekonstrukce budou totiž letos dělat v Liberci i Ředitelství silnic a dálnic, Liberecký kraj a liberecký dopravní podnik.

Z akcí města bude mít zřejmě největší vliv na dopravu rekonstrukce dalšího úseku v ulici Dr. Milady Horákové, jež vede ze čtvrti Rochlice do centra. Mezi křižovatkami s ulicemi Čechova a U Potůčku budou dělníci pracovat od května do listopadu. Součástí prací je i obnova dožilých sítí - vodovodu, kanalizace a plynovodu. "Zatím počítáme s částečnou uzavírkou, ale uvidíme, až se kopne do země," uvedl náměstek primátora Tomáš Kysela (býv. ANO). I loni se při rekonstrukci jiného úseku v této ulici počítalo s částečnou uzavírkou, nakonec musela být úplná. "Překvapily nás některé kanalizační napojení z objektů a zjistilo se, že podloží je nestabilní," dodal náměstek.

Zhruba sedm měsíců bude letos od května zcela uzavřená Vítězná ulice, jež vede kolem muzea a galerie. Dopravu na sídliště Františkov a do Hanychova od června na půl roku ovlivní uzavírka Metelkovy ulice. Ve stejné době musejí motoristé počítat s omezením i na sídlišti Broumovská, pracovat se bude v páteřní Broumovské ulici. Ve čtvrti Janův Důl bude od června do listopadu uzavřená část Volgogradské ulice.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) už rekonstrukce některých svých silnic v Liberci zahájilo. Už v březnu začaly uzavírky v Londýnské ulici na silnici 13 mezi centrem a Krásnou Studánkou. Práce potrvají až do konce listopadu. Rekonstruuje se také nájezdová rampa z Nádražní ulice na silnici 35 ve směru na Turnov, jež by měla skončit do konce května. ŘSD na letošní rok chystá také opravu mostů v ulicích Sokolská a Gen. Svobody a přestavbu mostu v Čechově ulici. Liberecký kraj plánuje, že zhruba za devět milionů korun opraví vozovku v Hrádecké ulici. Mnohem nákladnější bude oprava tramvajové tratě v Rumunské ulici, kterou chystá dopravní podnik. Stát bude kolem 60 milionů korun a pro dopravu bude ulice spojující horní a dolní centrum zcela uzavřená od května do září.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky silnice, Liberec, oprava, Ředitelství silnic a dálnic, rekonstrukce, Liberecký kraj, Milada Horáková, Liberec VI-Rochlice

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.