pátek 28. února 2020 Lumír

FOTO: Nikdy nevlastnila řidičák, přesto usedla za volant. Havarovala i s miminkem na sedačce spolujezdce

Neuvěřitelný hazard se životem svého čtyřměsíčního dítěte předvedla ve středu dopoledne třiadvacetiletá žena. Ta Škodou Felicia havarovala v Janově nad Nisou. Za volantem přitom neměla co dělat, jelikož nemá a nikdy neměla řidičské oprávnění. Autosedačku dítěte, které vezla, navíc špatně připevnila na přední sedačku spolujezdce a nedeaktivovala airbag.

K nehodě došlo v jedenáct hodin. „Třiadvacetiletá řidička se plně nevěnovala řízení a údajně dávala dudlík čtyřměsíčnímu dítěti v autosedačce umístěné na předním sedadle spolujezdce. Při tomto vyjela ovšem do protisměru a střetla se s protijedoucím vozidlem Toyota,“ potvrdila mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Při nehodě se zranilo dítě i řidička, oba transportovala do motolské nemocnice v Praze letecká záchranná služba.

Policisté na místě zjistili, že autosedačka byla ve vozidle umístěna v rozporu s pokyny výrobce a navíc nebyla řádně připevněna bezpečnostním pásem. „Její horní část se volně pohybovala. Dále ve vozidle nebyl v prostoru předního místa spolujezdce vedle řidiče vypojen z činnosti airbag a při uvedeném střetu došlo k jeho aktivaci,“ dodala mluvčí.

Řidička navíc nikdy nevlastnila řidičský průkaz, za volantem tedy neměla co dělat.

Foto Policie ČR

Štítky Janov nad Nisou, nehoda, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.