Na silnicích v Libereckém kraji zemřelo do konce září 18 lidí, je to o čtyři více než za stejné období loňského roku. Přibylo i dopravních nehod. Policisté vyjížděli k 3193 haváriím, loni jich řešili o 177 méně. Víc bylo i lehce zraněných, ubylo naopak účastníků, kteří byli zraněni těžce. Nejvíce lidí zemřelo při nehodách na Českolipsku - sedm, po čtyřech mrtvých bylo na Jablonecku a Semilsku a tři na Liberecku.
Řidiči motorových vozidel zavinili 2473 nehod, druhou nejčastější příčinou havárie byl střet s lesní zvěří či domácími zvířaty, kterých bylo 473. Chodci zavinili 33 havárií. "Děti do 15 let zavinily 32 nehod, v 19 případech jako chodci a ve 13 jako cyklisté. Při těchto nehodách naštěstí nikdo nepřišel o život, jedna osoba utrpěla těžké zranění," uvedl koordinátor bezpečnosti silničního provozu v Libereckém kraji Jan Polák.
Alkohol hrál roli u 184 nehod, u dalších 19 drogy. Následkem těchto nehod zemřelo pět lidí, dalších sedm bylo zraněno těžce a 93 lehce. "V celé České republice zabily alkohol a návykové látky do konce září 22 lidí z celkových 377 obětí, což je 5,8 procenta. V Libereckém kraji to bylo pět mrtvých z 18, což je 27,8 procenta. Liberecký kraj se tak stal krajem s nejvyšším podílem obětí nehod s asistencí alkoholu. Druhá příčka patří s velkým odstupem Praze a Pardubickému kraji, kde alkohol usmrtil zhruba desetinu všech obětí nehod," uvedl Roman Budský z Týmu silniční bezpečnosti.
V celém Česku řešila policie do konce září 75 900 dopravních nehod, o 2987 více než v roce 2016. Zemřelo při nich 377 lidí, což je o 18 méně než loni. Ubylo i lehkých a těžkých zranění. Méně mrtvých bylo podle Budského mezi řidiči automobilů a chodci, přibylo ale obětí mezi cyklisty a motocyklisty. Nejvíc mrtvých hlásí Jihomoravský a Plzeňský kraj, shodně 45, o jednu oběť méně bylo ve středních Čechách.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.