Aktuálně

Jablonec na pohárovou trofej nedosáhl. Ve finále podlehl Karviné 1:3 více...

A nedal si říct. Se zákazy řízení a po průšvihu na Jablonecku 45letý muž zase řídil, skončil ve vazbě více...

Bude Liberec v příštím roce pokračovat v projektu s domovníky? Zatím neví více...

Zachráněnou lebku sv. Zdislavy by policie měla předat církvi 30. května více...

Dva nové parky a náplavka. Hrádek nad Nisou buduje zelené srdce města více...

Ranní požár v Liberci. Hořelo v areálu bývalých kurtů v Pavlovicích více...

V Krkonoších se válely trubky i náprava od auta, dobrovolníci odnesli tuny odpadu více...

Jablonec po třech letech omezí autům vjezd do centra města

Autoři | Foto Město Jablonec

Jablonec po více než třech letech opět omezí autům vjezd do centra města. Od dubna bude zásobování v pěší zóně možné ve večerních a ranních hodinách mezi 17:00 a 9:00. Důvodem je, že někteří motoristé si přes pěší zónu zkracují cestu, nerespektují dopravní značení či povolenou rychlost.

Časové omezení pro zásobování obchodů zrušila radnice v lednu 2016 s cílem podpořit podnikatele ve středu města. Někteří motoristé toho ale zneužívali. „Obnovou původního dopravního značení v centru města reagujeme na zvýšený výskyt automobilů, které využívají komunikace pěších zón ke zkrácení své jízdní trasy. Někteří řidiči navíc nerespektují dopravní značení a nedodržují předepsanou rychlost 20 kilometrů v hodině," uvedl náměstek pro ekonomiku a majetek Štěpán Matek (KDU-ČSL).

Původní dopravní značení magistrát vrátí do centra po dohodě s městskou a státní policií. Omezení dopravy se dotkne ulic Lidická, Kubálkova a Mírového náměstí. „Instalací květináčů a sloupků chceme provoz na pěších zónách omezit, a to především kvůli bezpečnosti chodců. Chápeme však, že je nutné povolit vjezd zásobovacím vozům. Pro ně je určen čas mezi pátou odpolední a devátou hodinou ráno," dodal Matek.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky doprava, centrum, Jablonec, pěší zóna, centrum města, dopravní značka, Štěpán Matek, KDU-ČSL, Mírové náměstí (Litoměřice)

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.