čtvrtek 27. února 2020 Alexandr

V polovině srpna dojde k výlukám na Jablonecku a Semilsku

Kvůli opravám železničních přejezdů a svařování kolejí nepojedou některé noční vlaky mezi Rychnovem a Jeřmanicemi a také mezi Turnovem a Hodkovicemi.

K výluce mezi Rychnovem u Jablonce nad Nisou a Jeřmanicemi dojde dvě noci po sobě od 12. do 14. srpna. V té době nepojedou vlaky od 18:20 do 3:55. Většina vlakových spojů bude až na výjimky nahrazena autobusovou dopravou. „Rychlík R 1277 je nahrazen náhradní autobusovou dopravou v úseku Liberec - Turnov, autobus z důvodu omezení na silnici I/35 nezajíždí do Rychnova u Jablonce nad Nisou, cestující z Rychnova u Jablonce nad Nisou ve směru Turnov budou přepraveni vlakem bez omezení, cestující z Liberce pouze do Rychnova u Jablonce nad Nisou využijí autobus náhradní dopravy za vlak Os 5433,“ informoval za České dráhy Jiří Holub.

V některých případech je vlakové spojení nahrazeno autobusy jen v některém úseku. Tak například rychlík R 1262 bude nahrazen autobusovou dopravou mezi Turnovem a Libercem a R 1260 mezi Železným Brodem a Libercem (přes Turnov).

Mezi Turnovem a Hodkovicemi nad Mohelkou bude výluka probíhat také dvě noci po sobě od 14. do 16. srpna v čase od 18:45 do 4. hodiny ranní. I zde budou rychlíky nahrazeny autobusy. Z důvodu uzavírky železničního přejezdu ale nepojedou autobusy přes Doubí u Turnova. „Náhradní zastávka je na autobusové zastávce "Paceřice, Husa". Vlaky mohou navýšit zpoždění o cca 10-15 minut,“ upozornil Holub.

Autoři | Foto ČD

Štítky výluky, vlaky, doprava

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.