pondělí 24. února 2020 Matěj

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Liberečtí tramvajáci zabodovali na mezinárodní soutěži v jízdě zručnosti v tramvaji, kterou v praxi viděli poprvé

Mezinárodní soutěž v jízdě zručnosti řidiček a řidičů tramvají České a Slovenské republiky proběhla první zářijový den v Brně. Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou vyslal své zástupce ve složení – vedoucí týmu Jaromír Švanda, řidička tramvaje Monika Ivančáková a řidič tramvaje Luděk Sainer.

Liberečtí tramvajáci  bojovali na soupravě tramvají typové řady, která v Liberci není provozována, a jak sami přiznali, v praxi se s tímto typem vozidla setkali poprvé. 

Soutěžní disciplíny obsahovaly měření přesnosti zastavení prostředními dveřmi tramvaje pro plošinu pro vozíčkáře u nástupiště, dále pak měření přesnosti rychlosti ve stanoveném úseku, kdy byl zakrytý rychloměr (stanovená rychlost 25 km/hod.). Soutěžilo se v odhadu brzdné síly soupravy s přesností do samostatného zastavení, zastavení proudovým sběračem zadního vozu (byl připojen opačně!) na označeném místě trolejového vedení a přesné zastavení koncem spřáhla na vymezeném terči.Liberečtí zástupci si vylosovali místo posledního soutěžícího, a přesto dokázali  pořádně zamíchat pořadím. Libereckému dopravnímu podniku vybojovali celkové čtvrté místo při druhém nejlepším čase týmů. Za sebou nechali i takové dopravní podniky, které mají soutěžní zkušenosti a velmi úspěšně bodovaly v minulosti na mezinárodních soutěžích jízdy zručnosti řidičů tramvají Evropy – např. v Bruselu, Praze apod.  

„Byli výborní! Ukázali profesionalitu našich zaměstnanců a děkujeme jim za reprezentaci libereckých tramvajáků,“ poděkoval za vedení společnosti místopředseda představenstva Martin Pabiška

Soutěž tramvajáků v Brně

Mezinárodní soutěž tramvajáků v Brně se konala u příležitosti 150. výročí zahájení provozu místní hromadné dopravy a uspořádal ji Dopravní podnik města Brna jako vyvrcholení těchto oslav. Pozváno bylo 9 týmů ze všech dopravních podniků bývalého Československa, které provozují tramvajovou dopravu (Dopravní podnik Hlavního města Prahy, Dopravní podnik města Brna, Dopravní podnik města Ostravy, Dopravní podnik města Liberce a Jablonce nad Nisou, Plzeňský městský dopravní podnik, Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova, Dopravní podnik města Olomouce, Dopravný podnik Bratislava a Dopravný podnik mesta Košice).

Autoři | PR text | Foto DPMLJ

Štítky tramvaj, dpmlj, soutěž

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.