pondělí 21. září 2020 Matouš

Resorty dopravy Libereckého a Ústeckého kraje jednaly na železniční témata

Ve čtvrtek 21. listopadu proběhlo v kanceláři náměstka hejtmana Ústeckého kraje Jaroslava Komínka mezikrajské setkání vedoucích pracovníků resortů dopravy Libereckého a Ústeckého kraje. Programem jednání byla železniční doprava, rozvoj cestovního ruchu a tarifní spolupráce obou integrovaných dopravních systémů.

„Mezi oběma kraji máme na železnici 2 rychlíkové a 4 regionální linky, z toho 5 v mezikrajském spojení společně objednáváme nebo částečně přiobjednáváme na základě dlouhodobé spolupráce,“ konstatuje Jan Sviták, náměstek hejtmana Libereckého kraje. „Určitým unikátem je linka z Liberce do Varnsdorfu, která při cestě mezi kraji projíždí přes Polsko a Německo,“ dodává.

Zejména regionální doprava mezi Děčínskem a Českolipskem vykazuje silné lokální požadavky cestujících, které kraje koordinovaným postupem dokáží naplnit. „Na krátké a střední vzdálenosti zajišťujeme spojení autobusovými linkami, které zpravidla navazují v přestupních uzlech na dopravní síť sousedního kraje,“ vysvětluje Pavel Blažek, jednatel libereckého koordinátora dopravy KORID LK.

Protože hranice krajů tvoří turisticky atraktivní lokality Českého středohoří a Lužických hor, byl předmětem setkání také rozvoj turistických linek. „Aktuálně zpracováváme projekt sezónní autobusové linky z České Lípy a Nového Boru do Jetřichovic, které jsou již v oblasti Národního Parku České Švýcarsko,“ prozrazuje Jan Sviták záměr vzniku nového přímého spojení Libereckého kraje s turistickou destinací pro sezónu 2020 a dodává: „Naším společným zájmem je také možnost částečné provázanosti krajských tarifních systémů což by zejména pravidelným cestujícím usnadnilo využívání mezikrajského cestování.“

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Tisková zpráva

Štítky korid, liberecký kraj, jednání, doprava, vlak

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.