čtvrtek 28. května 2020 Vilém

V sobotu vyjedou první sezónní spoje na Smědavu nebo do Osečné

V sobotu vyjedou první letošní sezónní vlakové a autobusové spoje. O první vlně obnovy turisticky hojně využívaných spojů rozhodl kraj na začátku tohoto týdne.

Letní provoz vlaků a cyklobusů bude zatím obnoven jen částečně. I tak ale umožní lidem navštívit oblíbené i vzdálenější turistické destinace v kraji.

Sezónních linek by mělo v dalších etapách postupně přibývat. Další vlna obnovy spojů proběhne na přelomu května a června. O letních prázdninách by tak už měly linky jezdit dle původního plánu z doby před koronavirem.

Od soboty tak můžete vyrazit vlakem na trase Liberec - Harrachov. Linka ale nebude pokračovat do Polska. Obnova také umožní přepravu kol ve vybraných spojích na trase Liberec - Osečná - Stráž pod Ralskem. Navíc budou posíleny víkendové spoje.

Cyklobusy také začnou brázdit trasu Liberec - Bedřichov - Jablonec - Turnov. Že nemáte kolo, samozřejmě neznamená, že nemůžete linku využít jako turisté. O víkendech a svátcích můžete také nově využít spoj na Českolipsku jedoucí z České Lípy přes Nový Bor a Kamenický Šenov až do České Kamenice a Jetřichovic.

V sobotu se také rozjedou víkendové autobusy a cyklobusy z Frýdlantu a Hejnic na Smědavu a také z Jablonce přes Bedřichov do Kořenova až na Jizerku.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Autoři | Foto Liberecký kraj

Štítky doprava, autobus, vlak, turistika, Liberecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.