středa 28. července 2021 Viktor

Oprava mostu u starých pekáren skončí dřív, tramvaje se na trať k Ještědu vrátí v neděli

V Liberci skončí v předstihu oprava mostu v Hanychovské ulici u starých pekáren. Tramvaje se díky tomu na trať ve směru na Ještěd navrátí tuto neděli, původní předpoklad byl, že to bude až v červenci, informoval náměstek primátora Jiří Šolc (Starostové pro Liberecký kraj).

Podle náměstka bude možné obnovit provoz i v přilehlé Kralické ulici, kde se také pracovalo. „Protože jsme spojili dvě etapy, tak uzavírku v ulici Kralické zvládneme dokonce o měsíc a půl urychlit," dodal Šolc.

Tramvaje mezi Viaduktem a Horním Hanychovem nejezdily od začátku dubna. Více než stoletý most u starých pekáren, který přemosťuje Zlatý potok, byla v havarijním stavu. Město most už před dvěma lety nechalo podepřít za pomoci výdřevy umístěné do klenby. Šlo ale jen o provizorní opravu, nyní se dělala řádná. Práce za zhruba šest milionů korun měly podle projektu být rozděleny na etapy, nakonec je bylo možné spojit. „Zvolili jsme jinou metodu, než předpokládal projektant," řekl provozně technický ředitel libereckého dopravního podniku Ludvík Lavička. Omezení po neděli bude jen pro pěší, dodělávat se budou chodníky.

Tramvaje na linkách 2 a 3 v celém úseku jedné z páteřních tratí MHD v Liberci, která vede z Lidových sadů až do Horního Hanychova, ale budou jezdit jen necelý týden. Od 26. června do 18. července bude výluka v úseku od Rybníčku do Lidových sadů kvůli výměně výhybek na terminálu MHD ve Fügnerově ulici. „Po dobu výluky bude na linkách platit prázdninový jízdní řád. Celotýdenně budou na linky autobusové náhradní dopravy nasazeny kloubové autobusy," uvedla mluvčí dopravního podniku Martina Poršová.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Liberec

Štítky MHD, silnice, stavby, správa, Liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.