sobota 18. září 2021 Kryštof

Prevence na cyklostezkách v Libereckém kraji

PR článek

Cyklisté jsou společně s chodci nejohroženějšími účastníky silničního provozu. Při dopravních nehodách jsou to právě oni, kteří velmi často utrpí vážné zranění, na jehož následky někteří z nich i umírají nebo mají doživotní zdravotní problémy. Z tohoto důvodu se policisté v průběhu cyklistické sezóny na jejich bezpečné chování preventivně zaměřují.

Na cyklostezku v lokalitě Podvrší a Lázně Kundratice společně s policisty vyjeli i pracovníci BESIP pro Liberecký kraj a Týmu silniční bezpečnosti.

Na vytvořeném stanovišti policisté s pracovníky uvedených organizací kontrolovali projíždějící cyklisty, jak dospělé, tak i děti. Při kontrolách se společně zaměřili především na povinnou výbavu jízdních kol a používání přileb na hlavě, u kterých i některé cyklisty upozorňovali na jejich správné připevnění. Cyklistům v souvislosti s používáním přileb při jízdě na jízdních kolech jejich již výše zmíněnou zranitelnost při pádu či střetu s motorovým vozidlem v silničním provozu. Samozřejmě cyklistům připomínali i důležitost toho, být za případné snížené viditelnosti viděn i ostatními účastníky provozu na komunikacích.

Někteří oslovení cyklisté také využili možnosti vyzkoušet si s použitím speciálních brýlí simulujících stav různého stupně opilosti projít trasu mezi kužely a odemknout zámek dveří u vozidla.

Jako připomenutí všech preventivních rad obdrželi oslovení cyklisté drobné preventivní předměty – například reflexní tyčky do výpletu kol a reflexní plyšáky, které nejvíce potěšily děti. Dospělý cyklista si zase ze stanoviště mohl odvézt i nealkoholické pivo, aby měl na paměti tu skutečnost, že nejen za volant, ale ani za řídítka jízdního kola alkohol nepatří.

Preventivní akce takto zaměřené na cyklisty zcela jistě budou i v následujícím období letních prázdnin probíhat v celém Libereckém kraji, a to nejen na vybraných cyklostezkách.


Hlavním cílem projektu Na kole jen s přilbou je snížení nehodovosti a zejména následků dopravních nehod cyklistů v ČR zapříčiněných nepoužitím, či nesprávným použitím bezpečnostních prvků při jízdě na kole prostřednictvím komunikační kampaně. Projekt je spolufinancován z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů. Mezi významné partnery patří Policie ČR, Horská služba ČR, společnost ENERGIE AG BOHEMIA s.r.o. a podnik Lesy České republiky, s. p.

Hodnocení článku je 68 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky cyklostezky, prevence, policie, tým silniční bezpečnosti, besip

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.