neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

Nízkopodlažní vozy, wifi připojení, dětský koutek. Od neděle začnou mezi Mladou Boleslaví a Rumburkem jezdit vlaky Die Länderbahn 

PR článek

Na moderní nízkopodlažní vozy v budoucnu vybavené navíc wifi připojením, dětskými koutky a přebalovacími pulty se mohou těšit cestující v Libereckém kraji. Linku L4 z Mladé Boleslavi do Rumburku totiž začne pod značkou trilex od neděle 12. prosince obsluhovat vlakový dopravce Die Länderbahn CZ. Cestující změnu pocítí hlavně z hlediska vyššího komfortu.

Do dvou let všechny vozy s wifi, USB zásuvkami a dětskými koutky 

Die Länderbahn CZ nasadí na linku L4 vlaky Siemens Desiro, které znají cestující například z linky L7 Liberec – Varnsdorf. „V průběhu následujících dvou let projdou všechna naše vozidla modernizací a poté nabídnou například bezplatné WiFi připojení, dětský koutek, moderní informační systém, zásuvky USB nebo přebalovací pult na WC,” říká jednatel společnosti Die Länderbahn CZ Michal Barták.

Vlakové soupravy trilex nejsou na severu Čech žádnou novinkou. Každý den využívají služby dopravce tisíce lidí na linkách L7 a RE2 a v letní sezóně vypravuje dopravce soupravy na linku L24 z Liberce k Máchovu jezeru nebo na turistickou linku T9 z Liberce do Mikulášovic.

Na českých kolejích působí Die Länderbahn už přes deset let. „Snažíme se poskytovat kvalitní dopravní služby,” uvádí Barták. „Zakládáme si na čistém prostředí, dopravní spolehlivosti a profesionálním přístupu personálu k cestujícím,” doplňuje. 

Dopravní obslužnost zajišťovaná na severu Čech společností Die Länderbahn CZ se navíc během následujícího roku ještě výrazně rozroste. Od letošního 12. prosince se rozjedou vlaky pod značkou trilex po lince L4 Mladá Boleslav město – Česká Lípa – Rumburk, od prosince 2022 začne pak dopravce zajišťovat také linku L2 Liberec – Česká Lípa – Děčín. Pro cestující se z hlediska frekvence spojů nic nezmění, jízdní řád zůstává téměř shodný se stávajícím. „Drobnou novinkou je zkušební provoz nočních vlaků mezi Libercem a Českou Lípou, které také zajistí Die Länderbahn CZ,” uvádí Barták

Potěšení z jízdy i pro malé cestující

Co se naopak změní, bude cestovatelský komfort. Již nyní jsou všechny vlaky trilex nízkopodlažní a zajišťují tak bezproblémový přístup pro cestující se zhoršenou schopností pohybu nebo maminky s kočárky. Vozidla od Die Länderbahn CZ mají také širší dveře, vyšší kapacitu míst k sezení a lepší dynamiku. Vyšší výkon přitom umožní dopravci přesnější dodržování jízdních řádů, menší zpoždění a lepší spolehlivost přestupů na navazující spoje.

S výběrem nového dopravce je spokojený i Liberecký kraj. „Podpisem smlouvy jsme v podstatě dokončili generační obnovu vozidel na všech páteřních regionálních linkách, za které je Liberecký kraj zodpovědný,“ uvedl liberecký hejtman Martin Půta

Uvnitř krajů budou cestující jezdit podle tarifu integrovaného dopravního systému, mezi kraji s jízdenkami Die Länderbahn nebo celostátní jízdenkou One Ticket. Pro cestující budou k dispozici pokladny na současných místech nebo si budou moci zakoupit jízdní doklady ve vlacích trilex přímo u průvodčího bez přirážky.

„Průvodčí a strojvedoucí školíme už od začátku listopadu tak, aby byli všichni do startu dostatečně připraveni. Praxe strojvedoucích na vozidlech a průvodčích při obsluze cestujících probíhají na lince L7 mezi Hrádkem nad Nisou a Varnsdorfem. Větší část personálu má také navíc předešlé zkušenosti z linky L4,” popisuje Barták. „Po několika setkáních s našimi novými kolegyněmi a kolegy můžu spokojeně konstatovat, že jsme pro linku L4 postavili silný a spolehlivý tým stejně, jako máme již v zaběhnutých provozech v Hrádku i na Lounsku,“ dodává na závěr.

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky Die Länderbahn, vlakový dopravce, železnice, linka, l4, idol, vlaky, modernizace, l4

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.