Počasí dnes21 °C, zítra18 °C
Čtvrtek 1. června 2023  |  Svátek má Laura

Dopravní podnik chystá výluku. Tramvaje v Liberci během Velikonoc nahradí autobusy

Po celé délce tramvajové trati mezi Lidovými sady a Horním Hanychovem proběhne od čtvrtka 6. dubna do pondělí 10. dubna Opravy budou probíhat zároveň na třech místech trati.

„Důvodem prací jsou nezbytné opravy kolejiště pro zajištění dalšího bezpečného provozu elektrické dráhy,“ uvedl Ludvík Lavička, provozně-technický ředitel dopravního podniku. 

Opravy budou probíhat současně na třech místech. Na Rybníčku bude vyměněno křížení, v Žitavské ulici budou postupně vyměněny nadměrně poškozené panely v délce asi 80 metrů. U Starých pekáren pak bude opraven aktuální propad koleje.

„Tramvajová trať podobně jako běžné ulice si zaslouží pravidelnou údržbu a vždy se snažíme to dělat tak, abychom dělali více oprav při jedné výluce a v termínech, kdy jezdí co nejméně lidí. Velikonoční svátky jsou k tomu ideální,“ doplnil náměstek primátora Jiří Šolc (ANO).

Dopravní podnik také nechá obrousit hlavy kolejnice mezi Fügnerovou a Lidovými sady, provoz tramvají pak bude tišší.

Na linkách 2 a 3 bude platit stávající jízdní řád, jen tramvaje nahradí autobusy. Linky 5 a 11 budou odjíždět za stanoviště linky 11 a nebudou zajíždět k Viaduktu.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Luboš Vrabec

Štítky dpmlj, výluka, tramvaje, liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.