Aktuálně

Nehoda na silnici 35. Řidič naboural houkající sanitu převážející pacienta více...

Čáp uvízl v odpadní jímce bioplynové stanice, vysvobodili ho hasiči více...

Malá kuna absolvovala stovky kilometrů v motoru auta. Dojela až do Liberce více...

Nechutný nález v lese u novoborského lomu. Hnilo tam 90 kilo kachních skeletů více...

S novým jízdním řádem zrychlí v prosinci cesta mezi Libercem a Varnsdorfem více...

Liberecká nemocnice trénovala postupy při srážce tramvaje s autobusem více...

V sobotu se jede cyklistický závod Malevil Cup. Nejdelší trasa je dlouhá 100 km více...

Jak se žije s úzkostí nebo depresí? V knihovně najdete simulátory duševních onemocnění více...

Liberec neuspěl s maximální cenou 1,6 miliardy za odvoz odpadů, firmy chtěly víc více...

Jiskřící a sexy. Šaldovo divadlo přináší svou verzi Nebezpečných známostí více...

V Novém Boru začíná rozsáhlá rekonstrukce Liberecké ulice

Autoři | Foto Město Nový Bor

Rozsáhlá rekonstrukce Liberecké ulice odstartovala dnes v Novém Boru. Přinést má nová parkovací místa, chodníky a třeba i přechod pro chodce na křižovatce s ulicí Rumburských hrdinů. Rekonstrukce Liberecké ulice má přijít na 10 milionů korun. Polovinu nákladů pokryje dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Práce budou zatím probíhat bez zásadnějších dopravních omezení.

Proměnu Liberecké ulice provede společnost COLAS CZ a.s. „Ta vysoutěžila zakázku s nejnižší cenovou nabídkou, přestože původní rozpočet počítal se 14 miliony korun,“ říká mluvčí novoborské radnice Radmila Pokorná.

„Tato akce startuje první etapu proměny Tyršova náměstí a jeho blízkého okolí. Díky podpoře ze státního fondu a výhodné soutěžní ceně se nám podařilo připravit projekt, který městu výrazně zlepší dopravní infrastrukturu i veřejný prostor,“ uvádí starosta Nového Boru Jaromír Dvořák (Starostové pro Liberecký kraj).

Stavební firma stavbu převzala dnes. „V první fázi se pustí do výstavby nového parkoviště nad bývalou „Barumkou“, které nabídne čtyřicet parkovacích míst, včetně dvou vyhrazených pro osoby se zdravotním omezením. Současně podél parkoviště vznikne nový chodník. Tato část rekonstrukce proběhne bez zásadních dopravních omezení,“ dodává mluvčí.

„Nové parkoviště doplníme zelení, zlepšíme veřejné osvětlení a opravíme chodníky na obou stranách ulice. Chystáme také nový autobusový záliv i zastávku na protější straně, která nahradí dopravně omezující zastávku v ulici B. Egermanna. Významným prvkem bude také nový přechod pro chodce na křižovatce s ulicí Rumburských hrdinů,“ doplňuje Erika Štorchová z odboru rozvoje města.

Rekonstrukce se dotkne úseku dlouhého 270 metrů, který začíná u parkoviště na Tyršově náměstí a pokračuje směrem na Liberec. Projekt počítá s bezpečnějším pohybem chodců, větší kapacitou parkování a lepší dostupností centra města.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky doprava, rekonstrukce, Nový Bor, chodníky, parkování

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.