neděle 25. září 2022 Zlata

Z Liberce začnou jezdit další noční spoje. Při návratu z večerních akcí se dostanete do Hrádku i Frýdlantu

Potřebujete se v nočních hodinách dostat domů z diskotéky nebo jiné večerní akce? Tahle zpráva vás nejspíš potěší. Z Liberce začnou jezdit nové noční vlakové spoje, a to o víkendech a svátcích. Cestující se v nočních hodinách dostanou vlakem do Frýdlantu, Turnova, Semil a Hrádku nad Nisou. Už nyní jezdí noční spoje z Liberce do Tanvaldu, další přibydou s platností nových jízdních řádů od 11. prosince letošního roku.

„V současné době Liberecký kraj objednává vlak, který denně jezdí z Liberce v 0:35 směrem na Jablonec nad Nisou, Tanvald a Desnou. Z pátka na sobotu a ze soboty na neděli bývá maximální obsazenost vlaku až 30 osob a vzhledem k výměně cestujících po trase jich přepraví až 50. Spojení je bezpečné a komfortní a zavedli jsme ho právě za účelem návratu z kulturních a společenských akcí,“ říká krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník (SLK).

Další noční vlaky z Liberce ale zatím nejezdí a proto musí obyvatelé okolních měst při návratech z krajského města využívat většinou taxíků. Železniční trať například do Hrádku nad Nisou a Frýdlantu přitom denně využívá mnohem více lidí než jiné. „Obdrželi jsme připomínky, aby půlnoční vlaky jezdily i sem. Cestujícím chceme vyjít maximálně vstříc, a tak po projednání s dopravci, Českými drahami a Die Länderbahnem, navrhujeme zavedení zkušebního provozu vlaků s odjezdem v 0:35 z Liberce, a sice ve směrech Frýdlant, Hrádek nad Nisou a Turnov, s pokračováním vlaku až do Semil. V tuto dobu budou jezdit o víkendech  a svátcích,“ uvádí zástupce ředitele společnosti Korid LK Otto Pospíšil.

Roční náklady na zavedení nočních vlaků jsou odhadovány na 1,4 milionu korun. Obsazenost spojů bude pravidelně vyhodnocována a po zkušebním období se rozhodne o jejich dlouhodobém nasazování.

Autoři | Foto České dráhy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.