neděle 7. června 2020 Iveta

Do otevření obchvatu Stráže a Studánky zbývá pár týdnů

Obyvatelé Krásné Studánky a Stráže nad Nisou si konečně oddychnou. Do otevření nového obchvatu okrajové části Liberce zbývá už jen pár týdnů. Drbně to v pondělí potvrdil ředitel libereckého sídla Ředitelství silnic a dálnic Josef Jeníček. Silnice I/13 by mohla řidičům sloužit už začátkem srpna.

"Termín dokončení je určen na konec července. Slavnostnímu otevření první sprnový týden by tak nic nemělo bránit," popsal Josef Jeníček z Ředitelství silnic a dilnic ČR. Přesný termín zatím podle něho není znám.

Dokončení čtyřkilometrového úseku ze Svárova do Krásné Studánky dlouhou dobu brzdila přeložka vyskoého napětí, kterou se úspěčně podařilo provést až koncem loňského roku. „Přeložku dokončil ČEZ v prosinci 2012," popsala mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová. V té době už na obchvatu finišovaly práce dělníků. 

Na úseku za více než 680 milionů korun se začalo dělat před pěti lety. Termín dokončení se už několikrát posoval. Například v posledním letáku z letošního května zůstává uveden datum uvedení do provozu červen 2013. 

Fakta o obchvatu ze Svárova do Krásné Studánky (I/13)
Na silničním tahu o délce 4320 metrů museli dělníci vybudovat celkem devět mostů (šest na silnici, dva nad silnicí a jeden pod silnicí pro pěší). Nový úsek silnice se neobešel bez protihlukových stěn, kterých podél vzniklo na 400 metrů. Kromě přeložky vysokého napětí se muselo na třech místech posouvat i plynové potrubí. 

 

Štítky liberec, svárov, silnice, krásná studánka, obchvat

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.