úterý 12. listopadu 2019 Benedikt

Tady to klouže. Policie zmapovala nebezpečná místa na silnicích

Kde dát nohu z plynu a nebo kterému místu se raději úplně vyhnout? Většina řidičů moc dobře ví, kde si v zimě dávat pozor. Policie nyní zveřejnila statisticky nejnebezpečnější místa v zimě na území Libereckého kraje. Všechna jsou řidičům dobře známa díky časté námraze, sněhovým jazykům nebo ledovce.

„Jde o preventivní opatření, tímto chceme řidiče upozornit na komunikace, které jsou v zimním období v Libereckém kraji problémové. Jsme připraveni sledovat vývoj povětrnostních podmínek a  do uvedených lokalit okamžitě vysílat hlídku z obvodního oddělení, nebo dopravního inspektorátu,“ popisuje Jaroslav Řehák, vedoucí odboru služby dopravní police.

Na seznamu najdou řidiči také tři místa v okolí Liberce, především na výpadovce na Turnov. Jeřmanice, Žďárek nebo třeba Paceřice. Jakmile Liberecko zasype sníh, můžou si dopravní policisté v těchto místech otevřít služebnu. Naopak na Frýdlantsku řidiči nejčastěji bourají na Albrechťáku.

„Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem řidičům, kteří nás přes telefonní linku 158 upozorňují na špatnou sjízdnost komunikací v Libereckém kraji. Pokud těmito informacemi disponujeme, tak na ně můžeme okamžitě reagovat,“ uzavřela mluvčí policie Jana Světlá.

Nebezpečné lokality s častými nehodami

Silnice Místo Kilometry Okres
R35 Jeřmanice u Liberce 26,8 - 32,3 Liberecko
R35 Žďárek - Paceřice 38,0 - 41,2 Liberecko
I/10 Desná - Kořenov 103,8 - 113, 3 Jablonecko
I/10 Harrachov 113, 3 - 119,2 Semilsko
I/13 Albrechtice u Frýdlantu 200,2 - 202,3 Liberecko
I/9 Šébr 87,6 - 93,1 Českolipsko
I/13 Kamenický Šenov 155,3 - 158,4 Českolipsko

 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.