Aktuálně

V Bulovce shořela střecha rodinného domu, evakuovalo se z něj 13 lidí více...

Muže, který v Jablonci nad Nisou vyhrožoval fyzickým napadením, zadržela zásahovka více...

Liberecký TOXI tým rozprášil výrobce drog, jednoho sebral u Turnova přímo při vaření pervitinu více...

Neptunovu kašnu před radnicí v Liberci čeká oprava, protéká více...

Lídrem společné kandidátky Pirátů a LOL v Liberci bude náměstek primátora Hruška více...

Po Frýdlantu provede návštěvníky hejtman Hans z Gersdorfu. Startují komentované prohlídky

Autoři | Foto Město Frýdlant

Pro turisty a návštěvníky Frýdlantu si tamní info centrum připravilo novinku – komentované prohlídky města. A nepůjde o žádné suché povídání, průvodcem bude sám hejtman Hans z Gersdorfu. Vůbec první prohlídky startují dnes v pondělí 4. června, naplánované jsou ale až do září.

Proč právě v pondělí? Má to svůj důvod. „Většina památek je zavřených, včetně frýdlantských muzeí nebo betlému. Abychom měli co nabídnout turistům, kteří v tento den do Frýdlantu přijedou a chtějí kus jeho historie poznat,“ řekla Jana Žáková z Turistického informačního centra Frýdlant (TIC Frýdlant), která se na realizaci prohlídek podílí.

Lidé se tak během prohlídky dostanou na náměstí, radnici, prohlédnou si kostel i městské hradby. „Každý, kdo se komentované prohlídky zúčastní, se může těšit na několik nevšedních zážitků. Projde například katovskou brankou nebo si prohlédne mauzoleum Redernů v kostele Nalezení sv. Kříže, které jinak není běžně přístupné,“ doplnila vedoucí TIC Frýdlant Marie Kolářová.

Návštěvníky po městě provádí frýdlantský hejtman Hans z Gersdorfu, který ve městě žil na přelomu 16. a 17. století a byl představitelem města jak za éry Redernů, tak v počátcích vlády Albrechta z Valdštejna.

Hodinu a půl dlouhé prohlídky se může zúčastnit maximálně dvacet lidí, rezervovat lze buď mailem na mic@mesto-frydlant.cz nebo prostřednictvím telefonního čísla 488 886 603. „Základní vstupné je 90 korun, zvýhodněné pro děti, seniory a držitele průkazů ZTP nebo ZTP/P potom 60 korun,“ uzavřela Jana Žáková.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Frýdlant, prohlídky, hejtman, Hans z Gersdorfu, Gersdorf, Albrecht z Valdštejna

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.