Dlouhých jednatřicet let vedl svůj obchod v seriálovém Springfieldu Apu Nahasapeemapetilon. Teď nejspíš z televizních obrazovek indický sympaťák zmizí. Zabila ho totiž podle tvůrců americká korektnost. Diváci totiž dlouhodobě bojovali s tím, že je Apu zatížen rasistickými stereotypy.
Poprvé se Simpsonovi na televizních obrazovkách objevili 19. dubna roku 1987, ale jen jako dvouminutový skeč v The Tracey Ullman Show. Kresby skečů byly neumělé a během tří řad jich vzniklo 48.
Poté si Simpsonovi vysloužili plnohodnotný samostatný seriál o délce 20–22 minut, jehož první díl se vysílal 17. prosince 1989. Simpsonovi se stali se prvním seriálem televize Fox, který obsadil místo v první třicítce nejsledovanějších amerických pořadů a to už svou první řadou. Ve Spojených státech se seriál vysílá v hlavním vysílacím čase. A právě Apu byl součástí seriálu od úplného začátku. Po třech desítkách let ale jeho role kvůli americké korektnosti končí.
‚‚Samozřejmě, že je vtipný, ale to neznamená, že tohle znázornění je přesné, správné nebo spravedlivé, ale vede to do zákeřností rasismu. Apu odráží, jak nás Američané vidí: podlézavý, vychytralý, přihlouplý,‘‘ řekl BBC komik Hari Kondabolu.