sobota 6. června 2020 Norbert

Nová výstava nabízí pohled do života lesníků a myslivců

Od prvního dubna mohou návštěvníci Krajského úřadu zhlédnout novou výstavu s názvem Lesy a myslivost v Libereckém kraji. Nebudou chybět ukázky stop lesních zvířat, vzorníky dřeva i myslivecké trofeje.

Na nové výstavě se dozvíte mnoho zajímavých informací o našich lesích i zvěři, která v nich přebývá. Za výstavou stojí pracovníci odboru životního prostředí a zemědělství krajského úřadu, krajské ředitelství Lesů ČR a jablonecká pobočka Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů.

Radní Jiří Löffelman podotkl, že připravovaná výstava je zároveň poděkováním. „Jedná se o malé poděkování za obětavou práci lesníků a myslivců. Zároveň navazuje na nedávno vydanou populárně naučnou publikaci,“ sdělil radní.

Jenže pohledy na myslivost a lesnictví nejsou vždy pozitivní a některé druhy zvířat rozpoutávají nekonečné debaty. I tomuto tématu se výstava věnuje. „Součástí výstavy je i expozice s názvem Konfliktní druhy zvířat. Ta zachycuje velmi citlivé téma týkající se na jedné straně užitečnosti a na druhé škodlivosti zvířat,“ uvedl mluvčí kraje Filip Trdla. Vernisáž proběhne 1. dubna v 16 hodin a pro veřejnost bude zpřístupněna do 29. dubna.

Foto pixabay.com

Štítky myslivost, výstava, Krajský úřad, lesy

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.