pátek 17. ledna 2020 Drahoslav

Už jste byli na mezinárodní výstavě Mystika hygieny? Máte poslední příležitost

V současné době hostí Oblastní galerie Liberec jedinečnou mezinárodní výstavu současných umělců Mystika hygieny. Pokud jste ji ještě nenavštívili, využijte posledních komentovaných prohlídek, které proběhnou ve čtvrtek a v neděli.

Samozřejmě můžete výstavu zhlédnout do konce prázdnin i sami. S průvodkyní v podobě kurátorky Lenky Sýkorové má ale taková prohlídka úplně jiný náboj. „Instalace je inspirována i jedinečným prostorem, který bývalé lázně nabízejí,“ uvedla za organizátory Anna Habánová.

Spatřit zde můžete díla šesti současných autorů z Česka, Slovenska a Rumunska. „Výstava se zaměřuje jak na oživení a připomenutí původního účelu této budovy, tak i na současnou dobu. Snaží se upozornit na to, jak v neklidné a informačně zaneřáděné době žijeme,“ konstatovala Habánová. 

Vedle samotné výstavy Mystika hygieny - Role těla, zdraví a hygieny v kontextu aktuálních kulturních a sociálních v tvorbě současných umělců, najdete v Lázních i doprovodnou expozici v podobě výstavy Z Lázní do Lázní. Ta je sbírkou grafických listů, které propojuje právě téma lázeňství.

Komentované prohlídky proběhnou ve čtvrtek v 10:30 a v 17 hodin a úplně poslední příležitost máte v neděli v 15 hodin. Mimo to můžete Lázně navštívit denně mimo pondělí od 10 do 17 hodin. Výjimkou je čtvrtek, kdy je otevřeno až do 19 hodin a navíc je vstup zdarma.

Foto Jaroslav Appeltauer

Štítky Mystika hygieny, prohlídka, výstava, Galerie Lázně

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.