čtvrtek 27. února 2020 Alexandr

V Liberci se točily videoklipy pro Chinaski, Tata Bojs i Pokáče

Ať už vám vánoční songy lezou krkem nebo se milovaných písniček nemůžete nabažit, určitě nebude na škodu si poslechnout i něco jiného a co teprve když u toho můžete sledovat záběry Liberce a okolí.

Nejvíce videoklipů se zachyceným Libercem mají domácí autoři a skupiny, to je jasný. Ale město pod Ještědem a jeho krásné okolí učarovalo i dalším umělcům z celé republiky, kteří zde natočili klipy ke svým písním.

Třeba skupina Chinaski a její hit Vrchlabí, který známe všichni a po letech ho stále můžeme poslouchat v rádiích. „Jela jsem s Marcelou a Martou po koncertě autem domů z Vrchlabí...“ V písni se sice zpívá o Vrchlabí, videoklip k písni se ale točil kousek pod Ještědem, konkrétně na parkovišti u chaty Ještědka.

Sebastian se zatoulal do hudebního průmyslu před pár lety skoro náhodou a dnes už má na kontě hned několik hitů. A zejména mezi mladšími generacemi získává stále nové příznivce. A věděli jste, že jeho průlomový song Toulavá se točil v libereckých Lázních?

Slavné Jizerské 50 složila píseň skupina Tata Bojs a co by to bylo za píseň o běžeckém závodě, kdyby sami hudebníci nevyrazili na běžky. A i když ve svém videoklipu k písní Pěšáci bílé stopy brázdí hlavně tratě Jizerské magistrály, tak nechybí ani záběr na Ještěd.

A jak jsme říkali, Liberec se logicky objevuje hlavně ve videoklipech místních umělců. Třeba takový Pokáč s Jakubem Děkanem si vykračují Masarykovkou v klipu k písničce Co bejvávalo, už není. A libereckými ulicemi prochází i Paulie Garand a Kenny Rough třeba v písni Harantstrasse nebo L.B.C. A něco málo z našeho města je o v písni Lipa Město co spí.

Jen o pár kilometrů dál v sousedním Jablonci padly nedávno do oka skupině Ready Kirken chátrající Jablečné lázně. A hned je využily pro natočení videoklipu k písni Baletka a Odin. A videoklip je to opravdu nový. Světlo světa spatřil až letos na podzim. 

Chcete vidět i další videa, kde je Liberec nebo okolí? Tak jukněte třeba na píseň Ten čas od skupiny Těla nebo na song Waiting for you od Big'O'Bandu.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Foto Repro Youtube

Štítky videoklip, Liberec, hudba, skupiny

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.