středa 21. října 2020 Brigita

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štefan Margita se představí v Jablonci v roli šansoniéra

Tenorista Štefan Margita zařadil do svého nového koncertního programu mimo obvyklých světových operních árií i šansony. Poprvé pořad představí 1. října v Městském divadle v Jablonci nad Nisou. Doprovodí ho renomované Moravské klavírní trio.

Operní pěvec, jenž vystupuje v nejslavnějších operních domech světa, letos  debutoval v roli Aigistha v opeře Elektra ve Valencii a  roli Tichona v Kátě Kabanové v newyorské Metropolitní opeře. Právě díky ní se mu dostalo celosvětového věhlasu a obdivu operních kritiků. 

Čelit musel v minulých měsících ale i koronavirové krizi, která ho připravila o roli Lodgeho v opeře Zlato Rýna v Chicagu.  Počátkem příštího roku se chystá čtyřiašedesátiletý zpěvák do Washingtonu, kde se vrátí k roli knížete Šujského v opeře Boris Godunov. 

Margita byl sólistou opery Národního divadla, Vídeňské Volksoper a také Státní opery Praha. Poslední dvě desetiletí je svobodným umělcem.  Jeho repertoár tvoří  především díla Mozarta, Beethovena, Dvořáka, Mahlera a Bartoka. 

Lístky na koncert lze koupit nebo rezervovat na www.evstupenka.cz.  Vyzvednout se pak dají na více místech, například v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a dalších. Vstupné se pohybuje od 390 do 890 korun. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

PR text | Foto Elset

Štítky štefan margita, šanson, kultura

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.