středa 21. října 2020 Brigita

Divadlo F. X. Šaldy rozdalo Liberecké Thalie. Letos poprvé i za online tvorbu během Covidu

Na náměstí Dr. Eduarda Beneše vystoupil 1. září baletní soubor Divadla F. X. Šaldy. Představení předcházelo vyhlášení 6. ročníku Liberecké Thalie. Letos poprvé se udělovala krom klasických kategorií i za divadlo online.

První školní den byl důležitý nejen pro školáky, ale i pro členy a diváky Divadla F. X. Šaldy. I přes nepříznivé počasí uspořádalo open air představení před libereckou radnicí. Jako již tradičně předcházelo představení vyhlášení cen Liberecká Thalie, ankety, kterou divadlo vyhlásilo již pošesté. Hlasování se letos zúčastnilo přes 2 500 diváků, kteří hlasovali ve čtyřech kategoriích: činohra, balet, opera a divadlo online.

Za činohru převzala premiérově cenu Eliška Jansová za svou Marylin v komedii Ujetá ruka, kterou můžete vidět na Malém divadle již 17. 9. V kategorii Opera uspěl hostující zpěvák Radim Schwab, představitel Mozartova Dona Giovanniho za balet již potřetí přebíral cenu “domácí” Jaroslav Kolář za Mr. Hyda v inscenaci Jekyll & Hydea. Novou kategorii Divadlo online ovládla hrou na harfu Markéta Doubravská v Liberecké operní karanténě.

Po vyhlášení následovalo baletní představení Baletní koktejl míchaný z úryvků baletních představení, které má divadlo v repertoáru. Celý večer pospojovali průvodním slovem herci Šaldova divadla oceněná Eliška Jansová a Jan Jedlinský.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto DFXŠ

Štítky divadlo, dfxš, thálie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.