čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Velký knižní čtvrtek. U Fryče se začíná prodávat šestnáct očekávaných novinek

Tradiční podzimní knižní svátek je tu. V Knihkupectví Fryč se úderem půlnoci začalo prodávat hned několik novinek, například nový Václav Cílek, kniha Jakuba Szantó nebo příběh Sally Rooneyové Normální lidi.

„Knihkupectví jsou otevřená a s rouškami a rozestupy je možné užít si mimořádný knižní výběr," říká Martin Fryč. „Nebudeme vyjmenovávat všechny knihy, ale rozhodně platí, že Velký knižní čtvrtek nabízí knihy pro dospělé i děti, vybrat si můžete z mnoha žánrů. Včetně skvělých detektivek," dodal.

Mezi novinkami tak je novinář oceněný cenou Magnesia Litera Jakub Szántó v knize z Izrastiny s láskou zve na Blízký východ, Václav Cílek v knize Jak přejít řeku uvažuje o společnosti, přírodě a nás samých nebo oblíbený prozaik, cestovatel a reportér Josef Formánek napsal Knihu o tichu.

Prodávat se začala také Kniha o zvláštních náhodách, které se stávají, o věcech mezi nebem a zemí, o tichu a klidu, o tajemství, již popáté přichází Evžen Boček, autor humoristických románů se svou mimořádně oblíbenou aristokratkou: Aristokratka u královského dvora.

A další novinky? Bican proti Hitlerovi, to je první monografie o protektorátní kopané. Přináší obraz nejoblíbenějšího a nejrozšířenějšího sportu v kulisách nejtemnější doby, jednou z nejoblíbenějších světových novinek je kniha Sally Rooneyové: Normální lidi Příběh o vzájemné fascinaci, přátelství a lásce získal status generační výpovědi a stal se jedním z hlasů generace mileniálů.

Už minulý jarní knižní čtvrtek byl nepříjemně ovlivněný zavřenými obchody a probíhal jen přes okénka a e-shopy. „Doufáme, že ten podzimní si čtenáři užijí. Obvykle pořádáme v Knihkupectví Fryč při této přiležitosti autorské večery, podáváme víno nebo vymýšlíme různé taškařice jako půlnoční prodej nebo knižní snídani. To letos nejde, ale to nejoblíbenější zůstavá: Dobré knihy, naše doporučení a mimořádná sleva 15% na všech 16 knih Velkého knižního čtvrtku. Sleva u nás platí až do neděle, aby ji stihli i přespolní a lidé, kteří mají ve všední den napilno," dodal Fryč.

„Pokaždé je pro nás zajímavou hádankou, která z knih velkočtvrtečního výběru bude tou nejoblíbenější. Letos je to ještě těžší otázka, výběr se tento podzim povedl. Kdo chce začít myslet na vánoční dárky, má dobrou příležitost," říká Markéta Ježková z Knihkupectví Fryč.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Knihkupectví Fryč

Štítky Velký knižní čtvrtek, knihkupectví fryč, knihy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.