pátek 16. dubna 2021 Irena

Soutěžící se stále mohou hlásit do klání o stavbu roku Libereckého kraje

PR článek

Pořadatelé architektonického klání Soutěž Karla Hubáčka – Stavba roku Libereckého kraje 2021 prodloužili termín pro podání přihlášek do soutěže. Zájemci mohou své projekty hlásit až do 7. března. I tuto soutěž totiž významně zasáhla epidemická situace.

„Možná to může někoho překvapit, ale i naši soutěž aktuální situace nepříznivě zasáhla. Oproti původním ročníkům máme dosud asi poloviční počet přihlášených projektů. Zejména práce od studentů, kteří je připravovali v rámci výuky, nám citelně chybí,“ říká Petra Handlířová z Agentury regionálního rozvoje Libereckého kraje. Přihlášeno je také minimum projektů týkajících se např. renovací veřejných prostranství. 

Přelom roku přinesl také řadě potenciálních přihlašovatelů ztížené pracovní podmínky kvůli karanténám. „Na území našeho kraje se zajímavým a architektonicky, stavebně i společensky přínosným projektům daří a byla by škoda o ně letošní ročník ochudit,“ uvedl hejtman Martin Půta, pod jeho záštitou se soutěž již tradičně koná. 

Do soutěže mohou i opravy interiérů

Současná složitá epidemická situace nepříznivě ovlivňuje stavební ruch. „Pro stavební firmy a architektonické ateliéry je tato přehlídka skvělou možností, jak mohou veřejně prezentovat svou práci. Lidé se tak o jejich schopnostech dozvědí, a když se rozhodnou stavět, třeba se na ně obrátí a zajistí jim tak práci,“ doplnil Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova, který nad soutěží taktéž převzal záštitu. 

Podle Handlířové přitom nemusí být do soutěže přihlašována pouze stavba podléhající kolaudačnímu řízení, ale už zmíněné realizace veřejných prostranství i opravy interiérů, což možná potenciální zájemci netuší. Porotci letos udělí ceny ve dvou kategoriích. První je Cena Karla Hubáčka, udělená za nejzajímavější stavbu nebo úpravy veřejného prostoru a krajiny. Sem lze nominovat novostavby, rekonstrukce, bytové stavby a stavby občanské vybavenosti, průmyslové a technologické stavby, památkové objekty i revitalizované brownfieldy. Druhou kategorií je Cena junior pro studenty a mladé tvůrce do 30 let, kteří se věnují stavebnictví a architektuře. Jejím cílem je podchytit zájem a ocenit talenty mladé, nastupující generace ve stavebnictví v Libereckém kraji.

Veřejnost bude hlasovat

Všechny potřebné informace včetně formulářů přihlášek se nalézají na webu https://stavbaroku.lk. Přihlášené stavby a projekty budou k vidění na internetu, kde pro ně bude moci veřejnost také hlasovat. 

Soutěž vyhlašuje Liberecký kraj společně s městy Liberec, Jablonec nad Nisou, Semily, Turnov a partnery, jimiž jsou Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve stavebnictví, Český svaz stavebních inženýrů, Svaz podnikatelů ve stavebnictví a Technická univerzita v Liberci. Před dvěma lety doznala soutěž změny, kdy se povedlo vyjednat spojení soutěžní kategorie se jménem renomovaného architekta Karla Hubáčka.

„Povedlo se tehdy soutěž nakopnout, známé jméno zafungovalo a najednou bylo padesát přihlášených a v dalším ročníku 48. Letos jich máme zatím dvaadvacet, a tak doufáme, že se ještě další soutěžící přihlásí i přes peripetie spojené s epidemickou krizí,“ doufá Petra Handlířová.

Hodnocení článku je 50 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky stavba roku, liberecký kraj, soutěž

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Petr Ruprecht

Neserte se do architektury a vůbec do toho nemíchejte SIAL. Hubáček by z vás blil.

pondělí, 1. března 2021, 22:31

Petr Ruprecht

Garantuju vám, že liberecká nasranost přetéká mez únosnosti.

pondělí, 1. března 2021, 22:29

Petr Ruprecht

Od vlakového nádraží: Noos/kebap/arabská Cleopatra, Skloexport vybydlený leta, Uran padá na hlavu MP (vítěz soutěže na přestlamu), namísto odbavovací haly stavební boudy a vídrholec autobusáku desítky let, pod tím ukrajinská reklama svítí snad až do Chrastavy, prázdná loď Lípa, Atlas odepsaný, prostory kavárny Nisa nenávratně doprasila Sprostyslovobanka, Baťa v pr..., o Papírák kšeftuje město se Synerem, Burian má černou boudu, Fórum napůl prázdné a nenáviděné, Snowbitch a další v Pražské, panelák v Revoluční ze dvora Potěmkinova vesnice, Koruna prázdná, Plaza napůl prázdná, na Bídě díra, plac Textilany o ničem, Modrý bod "obydlený" na spadnutí, Střelnice "obydlená" zdevastovaná, tiskárna se bourá a upravuje do Potěmkinovy vesnice a "bydlení", bývalá Galerie má komisi na komisi pro komunitní centrum, což nevím, kdo je, ubrečený rudý zámeček o ničem (před Kaplankou injekční stříkačky), Křížový kostel ruský, Srdce páně ruské, stravování napříč městem "čin-ťam-mňam, kebap", kavárna Pošta mrtvá, na zboření restaurace U severů čeká majitel Kasra, Varšava přežívá jen díky nadšencům, přehrada mrtvá, Jezírko mrtvé, Galerie Lázně pro koho??? Mám pokračovat? Restaurace Berlín versus idea dvou apartmánů, na Ještědu nám nepatří vůbec nic (stačilo, že jsem v radě Radiokomunikací viděl arabské jméno :-)). A Drbna? Napíše akorát o tom, co ji kdo podstrčí? Vypatlaný plátek, který jde na ruku.

pondělí, 1. března 2021, 22:28

Petr Ruprecht

Poslední kapka: https://imgup.cz/image/kFos

pondělí, 1. března 2021, 22:11

Petr Ruprecht

Sbalte si všichni "architekti" na městě kufry a táhněte do ...

pondělí, 1. března 2021, 22:11

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.