neděle 1. srpna 2021 Oskar

Němečtí filmaři míří do Liberce. Natáčet budou v centru i kolem muzea

Od středy do neděle se Liberec opět promění ve velký filmový ateliér. Tentokrát zde bude natáčet německý štáb televizní film Bonn o lovcích nacistických zločinců. Liberec se tak přesune do šedesátých let minulého století a natáčení omezí dopravu.

Filmaři se budou pohybovat v centru města a na vlakovém nádraží. „Během natáčení, v úseku od budovy muzea směrem k jezírku u botanické zahrady, bude zastavována doprava po nezbytně nutnou dobu záběru, což je 3 až 5 minut. Natáčet se bude průjezd několika historických vozů,“ uvedla mluvčí města Jana Kodymová.

Pro filmaře je vyhrazeno parkování ve Vítězné ulici u galerie a muzea.  V sobotu se filmaři přesunou na vlakové nádraží na jednodenní natáčení. 

Pohyb filmařů omezí dopravu v Liberci. Ve čtvrtek 27. května od 15 do 21 hodin bude zachován tramvajový provoz, ale bude přesunuta tramvajová zastávka Muzeum-Galerie Lázně ve směru do centra o 25 metrů.

Premiéra filmu se chystá v roce 2022.

Výluka v MHD

„Od 27. května 2021 21:00 hod. do 28. května 2021 04:00 hod. bude probíhat nepřetržitá výluka linky č. 3 v úseku Viadukt – Lidové sady. Autobusy náhradní dopravy budou vedeny ve směru Lidové sady ze zastávky Muzeum-Galerie Lázně ulicemi Vítězná, Husova, Fibichova a Riegrova do zastávky Lidové sady-ZOO. Ve směru do centra budou autobusy náhradní dopravy vedeny ze zastávky Riegrova ulicemi Fibichova, Husova a Klostermannova do zastávky Průmyslová škola a dále po své trase. V ulici Fibichova u křižovatky s ulicí Riegrova bude zřízena náhradní zastávka Botanická zahrada. Zastávka Muzeum-Galerie Lázně nebude ve směru do centra obsluhována. Linka pojede podle platného jízdního řádu. Linka na objízdné trase nezastavuje.“

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Liberec

Štítky bonn, film, štáb, televize, natáčení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.