sobota 18. září 2021 Kryštof

VÍKEND PODLE DRBNY: Fourcross, Dny lidové architektury a poslední tramvaje

Třetí červencový víkend nabídne hned několik zajímavých akcí, mezi ty největší a nejatraktivnější patří rozhodně oblíbená sportovní akce na jablonecké sjezdovce JBC 4X Revelations 2021. Zároveň se vůbec naposledy projedou historické tramvaje na trati mezi Jabloncem a Libercem.

Na Dobrou vodu v Jablonci se opět vrátili nejlepší bikeři v čele s Tomášem Slavíkem. Pokud jste příznivci JBC 4X Revelations, tak si nenechte ujít dnešní hlavní závod světové série ve fourcrossu horských kol. Kromě závodů je na programu i kulturní program v podobě vystoupení hned několika kapel, například Gaia Mesiah. Oficiální tréninky startují v 16 hodin, finální závod je naplánován na 18:40.

V Lidových sadech dnes vystoupí popová zpěvačka a slovenská hvězda Sima. Koncert začíná ve 20 hodin.

Zoologická zahrada si dnes pro změnu připomene Mezinárodní den šimpanzů, který připadá na 14. července. Ve 13 hodin proběhne u lidoopů komentované setkání zaměřené na dopady turismu a ilegálního obchodu na volně žijící primáty. Mimo to si mohou návštěvníci osvěžit řadu informací o těchto tvorech.

Během dnešního a zítřejšího dne se také na trati mezi Jabloncem a Libercem naposledy projedou historické tramvaje metrového rozchodu. V neděli nahradí klasickou tramvajovou dopravu mezi městy autobusy a odpoledne se historické tramvaje vydají na svou poslední jízdu. Společná jízda všech tramvají v koloně vyjede naposledy v neděli z Jablonce v 19 hodin.

Během tohoto víkendu se také v rámci Dnů lidové architektury otevře veřejnosti celkem patnáct objektů, které běžně nejsou přístupné. Mezi nimi například Zvědavá ulička v Jilemnici, stará škola v Křižanech nebo Führichův dům v Chrastavě a Liščí bouda na Kristiánově. Bližší informace k jednotlivým objektům najdou zájemci na webu kraje.

Ohodnoť článek

Foto Petr Zbranek

Štítky víkend podle drbny, Liberec, fourcross, tramvaj, závod, kultura

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.