neděle 5. prosince 2021 Jitka

VÍKEND PODLE DRBNY: 120 Lidových sadů i hrdinové od Tobruku

I tento víkend je kam vyrazit. Akce, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít, je bezesporu oslava 120. výročí Lidových sadů. Ta nepotrvá jen jeden den, ale dokonce celý týden.

Letos uplynulo osmdesát let od bojů o libyjský přístav Tobruk. Při této příležitosti pořádá Krajská vědecká knihovna ve spolupráci s Československou obcí legionářskou Jednotou Liberec poutavou výstavu, která potrvá jen do 12. listopadu.

Lidové sady patří mezi oblíbená kulturní i turistická místa. V letošním roce slaví 120 let a u té příležitosti uspořádají celkem sedm koncertů během jednoho nadupaného týdne. V neděli vystoupí skupina Sto zvířat a v následujících dnech můžete zavítat na The Plastic People of the Universe, Vasilův Rubáš nebo Zrní & Přehmat.

Studio ArtTeta v OC Forum zve v neděli od 11 do 17 hodin na workshop Adventní keramika, během kterého si mohou zájemci vyrobit originální vánoční dekorace.

Zauhlovací věž ve Vratislavicích láká návštěvníky v neděli od 10 hodin na Kurz čalounění. Zváni jsou jak úplní začátečníci, tak pokročilí kutilové, kteří potřebují dokončit již započatou práci na svém kusu nábytku.

Ohodnoť článek

Foto Sto zvířat

Štítky akce, víkend podle drbny, víkend

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.