úterý 25. ledna 2022 Miloš

Loni zaujala poezie, která kniha zvítězí letos? Kraj vyhlásil další ročník soutěže o knihu roku

Již popáté byla vyhlášena soutěž Kniha roku Libereckého kraje. V loňském kole zvítězil Pavel Novotný s poetickým cyklem Zápisky z garsonky. Za své dílo dokonce obdržel cenu Magnesia Litera za poezii. Letošního vítěze kraj teprve hledá.

Do soutěže mohou až do konce února přihlásit publikaci autoři nebo nakladatelé. Nesmí v ní ale chybět spojitost právě s naším regionem. Týkat se může zdejších obyvatel, místních příběhů, území nebo třeba historie. Dalším kritériem pro přihlášení je datum, soutěžní knihy musely vyjít v loňském roce. „Byli bychom rádi, kdyby skutečně všichni, kdo vydávají nějakou regionální knihu, ji do soutěže přihlásili. Často zjistíme až po závěrce, že vyšly zajímavé knihy a jejich nakladatel nebo obce, je nepřihlásili. Je to škoda,“ informovala náměstkyně hejtmana Květa Vinklátová.

Knihu roku ovládla poezie. Vyhrál Pavel Novotný se svými Zápisky z garsonky

Letošní ročník soutěže Kniha roku Libereckého kraje vyhrál Pavel Novotný s poetickým cyklem Zápisky z garsonky. Tato kniha letos získala i cenu Magnesia Litera za poezii.V letošním roce se navíc rozšířil okruh kategorií, do kterých je možné knihy přihlásit. Letos se tak bude soutěžit v kategoriích beletrie, poezie, odborná a populárně naučná literatura, literatura pro děti a mládež, učebnice, umělecká monografie a výtvarná publikace a kniha o obci. 

„I v letošním ročníku bude opět udělena zvláštní cena čtenářů, jejíž výherce získá cenu umělecké a výtvarné povahy,“ dodala náměstkyně. Kromě toho kraj udělí cenu za mimořádný přínos v oblasti literatury. V loňském roce toto ocení obdržela bývalá ředitelka knihovny Věra Vohlídalová.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Martin Fryč

Štítky kniha roku, Liberecký kraj, literatura, soutěž

Komentáře

Článek má zakázané vkládání komentářů.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.