neděle 26. června 2022 Adriana

Účast v soutěži Kniha roku Libereckého kraje je letos rekordní. Cenu vyrobila střední škola sklářská

Soutěž Kniha roku Libereckého kraje ocení autory a nakladatele za mimořádný literární počin vztahující se k Libereckému kraji. Letos je zájem rekordní, vyhlášení vítěze proběhne v pondělí v liberecké knihovně.

Kniha roku se koná již popáté. „V letošním roce přihlásili nakladatelé a autoři nejvíce knih z uplynulých pěti ročníků soutěže. Mám z toho radost. Je vidět, že náš kraj stále inspiruje k tvorbě a také, že má řadu plodných autorů,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Sedm členů poroty, téměř čtyřicet děl

Porotu tvořili Dana Petrýdesová, ředitelka Krajské vědecké knihovny v Liberci, Pavel Kopřiva, ředitel Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově, Jiří Padevět, spisovatel a ředitel nakladatelství Academia, Martin Fryč, knihkupec, Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje, Daniel David, předseda výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje a Martin Féna, vedoucí oddělení kultury Krajského úřadu Libereckého kraje, uvedl v tiskové zprávě Jan Mikulička, mluvčí Libereckého kraje.

Jejich úkolem bylo posoudit 39 děl z hlediska grafického zpracování, výtvarného řešení a kompletního estetického dojmu. Kdo se stal letošními vítězi se dozvíme v pondělí 9. května od 15:00 v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Cenu pro vítěze vyrobila střední škola sklářská z Kamenického Šenova

Soutěž se rozdělena do několika kategorií: beletrie a poezie, odborná a populárně naučná literatura, literatura pro děti a mládež, učebnice, umělecká monografie, výtvarná publikace a kniha o obci.

Vítězové získají jednak finanční odměnu 10 tisíc korun a také cenu, kterou speciálně pro tuto soutěž vyrobila Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově.

Výherce kategorie Cena čtenářů získá výrobek šenovské umělecké průmyslové školy. Letos dostanou ocenění i hlasující, kteří podpořili své knihy v Ceně čtenářů v podobě dárků z Libereckého kraje, Knihkupectví a antikvariátu Fryč a Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Liberecký kraj

Štítky Liberecký kraj, literatura, knihy, soutěž, knihovna, Kamenický Šenov, střední škola, sklářství

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.