Počasí dnes14 °C, zítra16 °C
Čtvrtek 13. června 2024  |  Svátek má Antonín
Bez reklam

Veronika Dušková

Veronika Dušková » Články

Zloděj chtěl ukrást v jabloneckém obchodě patnáct čokolád. Když si ho všimla ostraha, odhodil batoh a utíkal

Někteří zloději jsou nenapravitelní. To platí i o pachateli, který měl v úmyslu ukrást zboží z obchodu v Jablonci nad Nisou. Plány mu překazila ostraha u pokladen, zloděj se tak snažil utéct. Policisté jej však dopadli, teď mu hrozí tři roky za...

Liberečtí policisté přednášejí o bezpečnosti i dětem z Ukrajiny. Navštěvují zejména základní školy

Policejní preventisté dbají na bezpečnost nejen českých dětí. Nově měly možnost poslechnout si přednášky i děti ukrajinských uprchlíků za pomoci tlumočnice. Policisté již zrealizovali osm takových akcí.

VÍKEND PODLE DRBNY: Oblíbená komedie S hlavou v oblacích, novoroční výstup a koncerty

Poslední víkend v roce 2022 – i když neúplný – se ponese především v duchu novoročních oslav. Starý rok zakončí zábavné divadelní představení v Českém Dubu, nový rok přivítají koncerty a kdo má chuť dát si trochu do těla, může vystoupat 1. ledna...

Policistům na Liberecku zarputile ujížděl řidič se zákazem řízení. Odhalili i odcizené vozidlo

Libereckým policistům se v jeden den při běžné hlídce podařilo dopadnout hned dva řidiče, kteří neměli za volantem co dělat. Navíc odhalili vozidlo, které majiteli zmizelo jen pár hodin předtím.

Kdo odpovídá za schůdnost chodníků? Povinnost odstranit sníh či náledí neplatí vždy

V zimních měsících se mnohé chodníky a silnice stávají jedním velkým kluzištěm nebo jsou zasypané centimetry sněhu. Ošklivé pády chodců doprovázené zraněním nejsou ničím výjimečným. Jak je to s povinností udržovat pozemní komunikace?

Na Štědrý den řádil na Českolipsku zloděj. Jedné rodině ukradl vánoční dárky

Nemilé překvapení čekalo o Štědrém dni na obyvatele Mařenic v Dolní Světlé na Českolipsku. Zavítal tam totiž zloděj, který se vloupal do aut a dostal se i na zahradu rodinného domu. Mimo jiné odcizil vánoční dárky.

Co (ne)patří do krmítek? Ornitologové radí, jak ptáky v zimě správně přikrmovat

V zimních měsících se mnoho lidí snaží přilepšit ptákům, kteří v tomto chladném období hůře shánějí potravu. Malí opeřenci tak vděčně přilétají ke krmítkům a nám se naskytne příležitost pozorovat nejrůznější druhy. Ornitologové radí, co do...

TIP NA VÝLET: Tajemné vyhlídky, pomník a další místa v okolí Velkých Hamrů

Po každém výstupu je odměnou pohádkový výhled do krajiny. Zvláště během vánočních svátků prospěje každému malá i delší procházka. Vydejte se třeba na vyhlídku Terezínku, k pomníku připomínajícímu Svárovskou stávku nebo třeba do Velkých Hamrů.

Vrchní prchni, Svatopluk Kuřátko i Snowboarďáci. S jakými filmy zavítali filmaři do Špindlerova Mlýna?

Špindlerův Mlýn je rájem především lyžařů a turistů, je však oblíbený i mezi filmaři. Lanovkou na Medvědíně nebo na Pláni ve Sv. Petru se přiblížíte k místům, která nabízí výhledy na panoramata známá z oblíbených filmů.

Tragická nehoda v kolejišti. Vlak na Liberecku srazil člověka, ten střet nepřežil

K nehodě s tragickým koncem vyjížděli policisté a další složky IZS ve čtvrtek v podvečer. Osobní vlak jedoucí z Raspenavy srazil člověka v kolejišti, ten zraněním podlehl. Trať byla uzavřena, probíhá policejní vyšetřování.

Moje články  |  Veronika Dušková  |  Profil  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Drbnu bez reklam mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.