Počasí dnes-4 °C, zítra-2 °C
Pondělí 4. prosince 2023  |  Svátek má Barbora
Bez reklam

Po tříleté pauze hledá Liberec kulturní počin roku, odmlku způsobil covid

Po tříleté pauze obnovil letos stotisícový Liberec soutěž o kulturní počin roku. Za několikaletou odmlkou byla omezení způsobené covidovou pandemií, informovala mluvčí radnice Jana Kodymová.

„Soutěží se opět ve třech kategoriích – kultura na území města, reprezentace města a dvorana slávy," dodala mluvčí.

V soutěži se hodnotí výkony za celý kalendářní rok, termín pro zasílání nominací proto vyprší až 5. ledna příštího roku. „Kulturním počinem může být prakticky cokoli, co má nějakou uměleckou hodnotu, přínos pro veřejnost, co je v daném roce nejpopulárnější či nejvíce navštívené a tak dále. Tady necháváme předkladatelům volné pole pro jejich úvahu," uvedl náměstek primátora pro kulturu, školství a cestovní ruch Ivan Langr (Starostové pro Liberecký kraj).

V kategorii kultura na území města bude porota hodnotit akce, které se letos konaly v Liberci. V reprezentaci města výkony Liberečanů mimo území jejich bydliště a v pomyslné dvoraně slávy dlouhodobý přínos libereckých umělců, případně je tam možné nominovat i nějaký mimořádný jednorázový výkon.

Liberec poprvé nejlepší kulturní počiny hodnotil za rok 2016. Langr už dříve uvedl, že záměrem soutěže je podpořit kulturní dění v Liberci a zájem veřejnosti o ně. Ocenění v předchozích letech získali mladí houslisté Milan Kostelenec a Daniel Matejča, společný projekt muzea a galerie připomínající velkolepou výstavu českých Němců z roku 1906, restaurování barokního morového sloupu i komponovaný projekt k sametové revoluci 1989. Do dvorany slávy zatím vstoupilo jen Naivní divadlo Liberec, a to před čtyřmi lety na počest 70. výročí od založení.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Denisa Zbranková Albaniová

Štítky ČR, správa, kultura, ocenění, Liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Petr Ruprecht

A jé, kulturní "henleinovec" Langr... V porotě je Mrázková :-D?

Sobota, 25. listopadu 2023, 16:08Odpovědět

Po tříleté pauze hledá Liberec kulturní počin roku, odmlku způsobil covid  |  Kultura  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.