Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Celostátní přehlídka školních pěveckých sborů s dvojnásobnou účastí Libereckého kraje

Na celostátní přehlídce dětských školních pěveckých sborů v Uničově budou o nadcházejícím víkendu reprezentovat Liberecký kraj dva dětské pěvecké sbory a to Lesněnky ze ZŠ Lesní z Liberce pod vedením Evy Kubátové a Vrabčata ze ZŠ Mozartova z Jablonce nad Nisou pod vedením Pavla Žura, ředitele Městského divadla Jablonec nad Nisou.

Oba sbory se probojovaly mezi 15 nejlepších dětských pěveckých sborů v České republice a předvedou svůj repertoár, kterým zaujaly porotu na krajském kole celostátní přehlídky. Děti tak prožijí tři dny na Moravě, kde proběhne svátek dětského pěveckého zpěvu a zároveň získají zkušenosti a porovnání s ostatními zpěváky z celé republiky.

Oba sbory bude doprovázet zkušený klavírista, varhaník, pedagog,  známý hráč kapely Sto zvířat Petr Hostinský, který úzce spolupracuje s dětským sborem Vrabčáci od roku 2000 a přijal tentokrát i hostování u dětského sboru Lesněnky.

Na festivalu se každý sbor bude prezentovat skladbou zazpívanou „a capella,“ kterou prokáže svou vyzrálost a pěvecké dovednosti a získá ocenění, jakým způsobem a čím oslovil porotu.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky pěvecký sbor, Liberecký kraj, Pavel Žur, Městské divadlo, Liberec, Jablonec nad Nisou, Uničov, Česko, Sto zvířat, Morava

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.