pondělí 6. července 2020 Státní svátek - Mistr Jan Hus

Nesnáším fašistické kolaboranty. Někdo polepil kancelář SPD v Liberci, podepsal se jako Pérák

Výlohu regionální poslanecké kanceláře SPD v Železné ulici v Liberci minulou neděli někdo polepil samolepkami s různými hesly. Podepsal se jako Pérák, tedy legendární fiktivní válečný hrdina, který bojoval proti nacistům. Celou věc řeší policie.

„Nesnáším fašistické kolaboranty.“ „Mám rád tuhle zemi a nenechám ji rasistům.“ Taková hesla jsou na nálepkách, kterými někdo polepil výlohu poslanecké kanceláře libereckého poslance Radovana Vícha. Došlo k tomu v noci na neděli 4. srpna.

„Nenávist novodobých neomarxistů a sluníčkářů je neskutečná. Hnutí SPD nemá ve svém programu nenávist k jakékoliv etnické skupině. Nejsme rasisté ani fašisté. Naopak, podporujeme vlastenecké cítění. Právě ale příznivci a šiřitelé těchto nenávistných projevů potom vzbuzují nenávist ve společnosti,“ brání se nařčením z nálepek liberecká SPD na svém Facebooku.
Na místo přivolali policii, která celou věc řeší. „Policie provedla ohledání, pořídila fotodokumentaci a zahájila v dané věci šetření o jehož výsledku a závěrech budeme, podle jejich vyjádření, informováni do 14 dnů,“ dodala SPD.

Nálepky byly podepsány jménem Pérák, což je vymyšlená postava, která ve druhé světové válce bojovala proti nacistům a kolaborantům.

Kancelář SPD je sídlem poslance za Liberecký kraj Radovana Vícha. Ten na sebe zřejmě nejvíce upozornil na konci roku 2017, kdy se na sněmu evropských nacionalistických a protiimigračních stran v Praze musel podle svých slov bránit pěstí jednomu z účastníků protestů proti konání této akce.

Vích je také zastupitelem Libereckého kraje, členem předsednictva celostátní SPD a předsedou krajské organizace. Do městského zastupitelstva se ale SPD v říjnových volbách nedostala. 

Autoři | Foto SPD Liberecký kraj

Štítky spd, spd liberec, kancelář, poslanec, radova vích, pérák

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.