Počasí dnes1 °C, zítra1 °C
Úterý 31. ledna 2023  |  Svátek má Marika

Ředitel Městské policie v Jablonci končí, podle zstupitele měl šikanovat strážníky

Ředitel Městské policie v Jablonci Roman Šípek po roce a půl ve funkci končí. Řízením strážníků pověřili zastupitelé od 1. listopadu jeho zástupce, zastupitele Michala Švarce (SPD), který už policii dočasně vedl před Šípkem. Výběrové řízení na místo ředitele zatím radnice s ohledem na vyhlášený nouzový stav a současnou epidemickou situaci vypisovat nebude. Výběrové řízení vyhlásí až v první polovině příštího roku, řekl na jednání zastupitelstva primátor Jiří Čeřovský (ODS), který bod předkládal.

Městská policie v Jablonci se v posledních letech stejně jako policie v jiných městech potýká s nedostatkem lidí. Zaměstnává 50 strážníků a civilních pracovníků. Šípek u policie už před svým povýšením pracoval, na odchodu se dohodl s vedením radnice. Podle zastupitele Jakuba Macka (Společně pro Jablonec) byly hlavním důvodem hromadící se stížnosti strážníků na šikanu ze strany ředitele. Ten to však odmítl.

Městskou policii tak bude znovu řídit zkušený policista a dlouholetý bezpečnostní manažer FK Jablonec Švarc. Policii vedl už loni od ledna do března, když po osmi letech kvůli kritice své práce skončil ve funkci ředitele Luboš Raisner. Do výběrového řízení na ředitele se Švarc tehdy nepřihlásil, i když podmínky splňoval. Má vysokoškolské vzdělání, je dlouholetým policistou, pracoval u státní policie a v posledních letech i městské. S vojenskou policií se zúčastnil zahraničních misí.

Pro řadu koaličních i opozičních zastupitelů byl ale Švarc na pozici ředitele nepřijatelný, je totiž členem SPD. Byl lídrem kandidátky strany v posledních volbách do městského zastupitelstva, kam se také jako jediný zástupce strany dostal. Neúspěšně kandidoval do Senátu. V krajských volbách vedl kandidátku SPD a je jedním ze tří zastupitelů strany v libereckém krajském zastupitelstvu.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MP Jablonec

Štítky městská policie, ředitel, strážníci, Jablonec, obecní policie, výběrové řízení, Michal Švarc, policie, Svoboda a přímá demokracie, Jiří Čeřovský, ODS

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.