čtvrtek 25. února 2021 Liliana

Oslavy v Teplicích se zúčastnil i liberecký policejní ředitel Husák. Ministr Hamáček ho vyzval k osobní odpovědnosti

Sobotní oslavy v teplickém hotelu Prince de Ligne se účastnil také liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák. Informoval o tom Radiožurnál. Husák se zatím nevyjádřil. Ministr Jan Hamáček (ČSSD) uvedl, že pokud Husák na oslavě byl, měl by z toho okamžitě vyvodit osobní odpovědnost. Oslavy podnikatele a bývalého vlivného politika ČSSD Petra Bendy se účastnili také například předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička (za ANO), místopředseda Rady České televize Jiří Šlégr nebo bývalý premiér Jiří Paroubek.

Hamáček upozornil, že pokud se Husák akce zúčastnil, porušil tím vládní nařízení. „Očekávám, že z toho buď okamžitě vyvodí osobní odpovědnost, nebo to s ním pan policejní prezident, jako jeho přímý nadřízený, urychleně kázeňsky vyřeší," napsal ministr na svém twitteru.

Celou záležitost už podle svého vyjádření nechal prošetřit také policejní prezident Jan Švejdar. „Plukovníku Husákovi jsem již sdělil, že jeho jednání považuji za zcela nepřijatelné a neomluvitelné. Vyzval jsem ho, aby přijal osobní odpovědnost," uvedl na twiteru.

Premiér Andrej Babiš (ANO) označil chování účastníků v době vládních opatření proti epidemii covidu-19 za nepřijatelné. Hnilička kvůli své účasti na akci rezignoval na poslanecký mandát. „Co se týče funkce šéfa sportovní agentury, počkám, jak se k celé věci postaví sportovní prostředí. Zatím ale cítím velkou podporu," sdělil. Hnilička také poslal 50.000 korun na charitu.

Blesk napsal, že Benda v hotelu v sobotu večer slavil 50. narozeniny. Organizátor i účastníci akce porušili několik platných opatření proti šíření koronaviru, hrozí jim pokuta. Případ prověřuje policie, pokud zjistí porušení nařízení, předá věc k dořešení správním orgánům.

V Česku nyní musejí být zavřené vnitřní prostory restaurací, na veřejných místech jsou povinné roušky a rozestupy, na vnitřních i venkovních akcích se mohou setkat maximálně dva lidé, od 21:00 platí až na výjimky zákaz nočního vycházení.

Vládní nařízení porušili i Faltýnek s Prymulou 

V říjnu stál podobný případ místo ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO), kterého Blesk vyfotil při odchodu ze schůzky se šéfem poslanců ANO Jaroslavem Faltýnkem v uzavřené restauraci na Vyšehradě. Faltýnek kvůli případu opustil post prvního místopředsedy ANO, sněmovní funkci si ale ponechal.

Hodnocení článku je 30 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky vláda, sněmovna, koronavirus, policie, Husák

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Oldřich Uhlíř

Pokud se nemýlím, tak tenhle policejní bafuňář měl už jednu problémy s chlastem za volantem. A pořád prudí u policie. Řadového policajta jeho nadřízený sundá z uniformy bez skrupulí, tohohle prominenta policejní prezident "vyzývá k přijetí odpovědnosti". Copak asi ví na současné policejní a politické špičky???

úterý, 26. ledna 2021, 10:58

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.