středa 16. června 2021 Zbyněk

Starosta Frýdlantu Ramzer po 14 letech končí. Vymění se s místostarostou Stodůlkou

Náměstek libereckého hejtmana pro školství Dan Ramzer (ODS) končí po více než 14 letech jako starosta Frýdlantu. Město od 1. července povede jeho stranický kolega a dosavadní místostarosta Jiří Stodůlka, Ramzer zůstane neuvolněným místostarostou. Změnu ve vedení města schválili frýdlantští zastupitelé.

Ramzer stál v čele města se 7500 obyvateli čtvrté volební období, poprvé byl zvolen na počátku roku 2007. Navzdory výměně funkcí se gesce obou mužů v čele Frýdlantu příliš nezmění. Stodůlka ale navíc převezme investice ve školství nebo odpovědnost za správu městského rozpočtu. „Ze zákona stane například také v čele Městského úřadu Frýdlant a Bezpečnostní rady obce s rozšířenou působností," doplnila mluvčí radnice Martina Petrášková.

Důvodem Ramzerovy rezignace je souběh funkcí. Končící starosta Frýdlantu je od podzimu 2020 také náměstkem hejtmana Libereckého kraje, pověřeným řízením resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti. Podle koaliční smlouvy je od 1. července 2021 funkce hejtmana, náměstků a členů rady kraje neslučitelná s výkonem funkce starosty, primátora nebo uvolněného člena jakéhokoli orgánu obecní samosprávy.

V kraji vládne koalice SLK, ODS a Pirátů, v 45členném zastupitelstvu má většinu 32 mandátů. Na této podmínce se dohodla na základě zkušeností z minulého volebního období, kdy byla náměstkyně hejtmana Jitka Volfová (ANO) zároveň starostkou České Lípy. Už počátkem roku tak post starosty Prysku na Českolipsku opustil náměstek pro dopravu Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj), starostenského postu se už vzdal také Ramzerův stranický kolega a radní pro zdravotnictví Vladimír Richter, který stál v čele Jilemnice na Semilsku.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Denisa Albaniová

Štítky ČR, správa, personální, Frýdlant, Liberecký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.