Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Život v centru Liberce zkomplikuje rekonstrukce kanalizace

Autoři | Foto Dominik Svoboda

Rekonstrukce vodovodu a kanalizace zkomplikuje život v dolním centru Liberce. Práce v okolí Papírového náměstí rozložila Severočeská vodárenská společnost (SVS), která je investorem, do dvou let. Pracovat se bude na dožilé kanalizaci a vodovodu v ulicích Lucemburská, Vrabčí, Na Svahu, Na Příkopě, Na Poříčí a Bednářské a také na nezpevněných plochách mezi Širokou, Resslovou a Vrabčí.

"V rámci této rozsáhlé investiční akce v dolním centru Liberce vyměníme nevyhovující úseky kanalizace a vodovodů, na něž je připojeno cca 300 obyvatel. Stavbu provedeme v koordinaci s naplánovanými akcemi města k obnově povrchů komunikací," uvedl generální ředitel SVS Bronislav Špičák. Stavba je jednou z akcí na obnovu majetku, která patří k prioritám vodárenské společnosti. "Z letošní částky na investice 1,31 miliardy korun dáváme téměř 86 procent, to je 1,123 miliardy korun, právě na obnovu vodohospodářského majetku," dodal Špičák.

Kanalizace i vodovody v lokalitě už podle Hladíka rekonstrukci nutně potřebovaly. "Jak prokázala kamerová prohlídka tam, kde bylo možné kamerou projet, jsou stoky staticky narušené, se silným obrusem stěn, popraskané a s netěsnými spoji," popsal stav kanalizace mluvčí SVS Jiří Hladík. Dožilé, inkrustované a poruchové jsou podle něj také vodovody. Stavební práce začaly v těchto dnech, první etapa by měla být hotová do konce letních prázdnin, druhá se bude dělat zhruba ve stejném období příští rok.

Rekonstrukce vodovodu a kanalizace v centru Liberce je jednou z 19 akcí zaměřených na obnovu majetku i strategické investice, do nichž dá letos SVS na Liberecku bez DPH 114 milionů korun. Severočeská vodárenská společnost chce letos do oprav a modernizace vodárenské infrastruktury v Libereckém kraji investovat 279 milionů korun, další miliony půjdou do drobných oprav. Objem investic je zhruba o pět procent nižší než loni.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky kanalizace, Liberec, Severočeská vodárenská společnost, investice, Jiří Hladík, Liberecký kraj, Špičák

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.