Aktuálně

Dvě vážné nehody u České Lípy. Jeden mrtvý a deset zraněných, havarovala i sanitka více...

Opilý řidič naboural do zábradlí. Od nehody utekl i se spolujezdkyní více...

Klisna zůstala ležet ve stáji, na nohy jí pomohli hasiči více...

V Krkonoších platí omezení na některých trasách kvůli ochraně tetřívka více...

Turnov vybudoval v Metelkových sadech velké hřiště. Otevřely ho samy děti

Autoři | Foto Město Turnov

Část parku Metelkovy sady v Turnově se proměnila v dětské hřiště, které třeba využívá terénních nerovností pro skluzavku a na jeho plánech se podílely třeba i učitelky z mateřských škol. Celá úprava stále Turnov šest milionů korun.

Turnov měl park v plánu upravit už od roku 2007. Od té doby bylo vypracováno několik možných studií. Původní plány nakonec po připomínkách veřejnosti a právě i učitelek ze školek posloužily pro obnovu parku.

Stavební úpravy začaly v květnu. Upravený je už vchod do sadů, kam se teď nedá vjet autem. Rekonstruovány jsou také cesty a zpevněné plochy.

„Dětské hřiště využilo terénních nerovností pro skluzavku. V areálu naleznete například pískoviště nebo různé dřevěné prvky na houpání, točení i prolézání. Pro větší děti je v neoplocené části hřiště dlouhá lanovka,“ popsala Anna Šupíková z městského úřadu.

A samotné děti z turnovských školek hřiště otevřely, když slavnostně přestřihly pásku. „Pro děti byl vedle hřiště připraven také doprovodný program od Centra pro rodinu Náruč, během kterého se zachraňovaly pohádky. Dále byla k dispozici podzimní tvořivá dílnička, ve které si mohli přítomní návštěvníci vyrobit papírového draka,“ dodala Šupíková.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Metelkovy sady, Turnov, park, hřiště, sad, dětské hřiště, skluzavka

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.