Počet výborů zastupitelstva v Liberci stoupl ze čtyř na osm. Dnes to schválili zastupitelé. Počet placených členů se ale ve výsledku nezmění, protože naopak klesne počet komisí podléhajících radě. ČTK to za koalici řekl předseda zastupitelského klubu Starostů pro Liberec Jan Berki.
„Je to změna filozofie oproti předchozím obdobím," řekl předseda zastupitelského klubu Starostů pro Liberec Jan Berki. Cílem je podle něj to, aby zastupitelé měli informace ke všem projednávaným materiálům dopředu. „Aby to bylo po odborné i politické stránce prodiskutované. Ve výsledku by se tak mohly zkrátit časy projednávání přímo na zastupitelstvu,“ míní Berki.
V každém výboru bude 13 lidí, konkrétní jména ve čtvrtek zastupitelé schválili najednou. Lídr opozičního uskupení Liberec otevřený lidem Jaromír Baxa neúspěšně navrhoval, aby se o pěti ze 104 kandidátů hlasovalo jednotlivě. Podle něj jde o kontroverzní lidi. U Věnceslavy Drábkové a Petra Strnada mu vadila příslušnost k SPD, tato strana se do zastupitelstva ani nedostala. „Není to úplně tradiční strana, která by souzněla s demokratickým uspořádáním," uvedl Jaromír Baxa.
Za nevhodné kandidáty kvůli jejím předchozím činům považoval ve výboru pro územní plánování bývalého primátora Tibora Batthyányho (býv. ANO), bývalého náměstka Jiří Rutkovský (Liberecká unie pro sport a zdraví) a podnikatele Jaroslava Mejstříka (ODS).
Zastupitelé schválili i předsedy jednotlivých výborů. Finanční výbor povede Jan Korytář (Změna pro Liberec), kontrolní Marie Pavlová (Změna), výbor pro rozvoj a územní plánování Petr Židek (ODS) a výbor pro vzdělávání Šárka Prachařová (ANO). Další čtyři výbory jsou nové. Tomáš Hampl (ODS) se stal předsedou výboru pro rozvoj a životní prostředí, Robert Prade (Starostové) výboru pro sociální oblast a bezpečnost, David Nejedlo (Starostové) výboru pro kulturu a cestovní ruch a Renata Balašová (ANO) výboru pro sport.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.