pondělí 24. února 2020 Matěj

Bývalý politik Šotola dostal dnes u soudu podmínku, může se ale odvolat

Dnešní soud s bývalým libereckým radním Romanem Šotolou skončil podmíněným trestem. Soud ho tak potrestal za podvod, kdy si půjčil od známých peníze, ale nevracel je. Zda takto ale případ skončí zatím není jisté, bývalý politik se může odvolat.

Zda se proti zatím nepravomocnému rozsudku Roman Šotola odvolá, zatím není jasné. Okresní soud v Jablonci rozhodl, že za své jednání si zaslouží osmnáct měsíců za mřížemi ale s podmínečným dvouletým odkladem. U soudu se dnes potvrdilo nejen to, že si napůjčoval okolo 300 tisíc, ze kterým splatil naprosté minimum, ale také to, že nešel daleko pro všelijaké výmluvy a lži.

Facebook jako důkaz

Právě zprávy na sociálních sítích doložily, jak vypočítavý uměl Šotola být. Jednou z poškozených je totiž i Petra Bergmannová, které dokonce sliboval svatbu. Místo lásky ale u ní nechal jen dluhy.

PSALI JSME: FOTO: Bývalý radní Roman Šotola dnes k soudu dorazil. Obhajovat se bude sám

Jak se ukázalo u soudu, Šotola si během minulosti nastřádal dluhů opravdu hodně. Dluží třeba bývalému kolegovi ze strany ČSSD Petru Lajtkepovi. Zde přitom dlužná částka dosahuje dokonce milionu korun. A opět se potvrdilo, že aby Šotola získal peníze, dokázal si vymýšlet všemožné historky, ať už o dědictví nebo vysílači v Krásné Studánce.

Foto Denisa Albaniová

Štítky Roman Šotola, soud, radní, podvod, Okresní soud Jablonec, ČSSD

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.