čtvrtek 4. června 2020 Dalibor

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Krkonoše na kole. Vyberte si z patnácti cyklovýletů

Pro všechny nadšence polykající kilometry, tak i jezdce turisty, ale i rodiny s dětmi, jsou v Krkonoších vyznačeny desítky cyklistických tras. Každá z nich vás provede jedinečnými místy v Krkonošském národním parku a poodhalí vám krásu zdejší přírody a malebnost místní architektury.

Pokud si nejste jistí, kterou trasu vyzkoušet nebo jak si naplánovat i celodenní výlet, pomůže vám nová brožura „Krkonoše na kole, aneb tipy na výlety pro milovníky cyklistiky“. Najdete v ní tipy na patnáct cyklovýletů s popisem trasy i s QR kódy odkazujícími přímo na vyznačenou trasu na www.mapy.cz. Podívat se můžete též na video některých z tras na youtube kanále „Krkonoše Svazek“. Zhruba dvouminutová videa vznikla hlavně pro lepší představu cyklistů, kteří trasy v Krkonoších neznají. Brožuru získáte zdarma v krkonošských informačních centrech nebo na webu.

Inspiraci k cyklovýletu nabízí také krkonošské Výleťáky. Jsou to cyklovýlety „Z Malé Úpy přes Rýchory do Mladých Buků“ a „ Na kole z Černé hory do Vrchlabí“.

K výletům na kole určitě využijte Krkonošské cyklobusy, které od června až do září křižují naše hory od západu k východu. Vyvezou vás do různých částí Krkonoš, odkud pak můžete sjíždět po značených cyklotrasách až do podhůří našich nejvyšších hor. Jízdní řády získáte zdarma v krkonošských informačních centrech nebo na webu , a také přímo na autobusových zastávkách.

Využijte lanovku

A pro cyklisty, kteří neradi zdolávají kilometry do kopce, nabízí některé lanovky s letním provozem možnost se svést i s kolem. Konkrétně jízdu lanovkou vzhůru můžete využít v Peci pod Sněžkou, Janských Lázních, Rokytnici nad Jizerou, Harrachově a ve Velké Úpě, Špindlerově Mlýně nebo Vrchlabí.

PR text

Štítky krkonoše na kole, výlety, cyklovýlety, tipy na výlet

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.