pátek 13. prosince 2019 Lucie

Zima se hlásí. První sněhový poprašek napadl na Ještědu, chumelilo i v Krkonoších

Ochlazení a srážky znamenají jediné, zatímco v nížinách prší, na horách padá sníh. První sněžení hlásí i Ještěd. Sněžit by ve vyšších polohách mohlo i během celého příštího týdne.

Nejvíce srážek meteorologové čekají příští týden, na většině území se má objevovat déšť a ve vyšších polohách i sníh. Vyplynulo to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

„Předpokládáme, že období od 11. listopadu do 8. prosince bude teplotně průměrné až slabě nadprůměrné,"uvedli meteorologové.


Příští týden bude podle nich teplotně průměrný, nejvyšší denní teploty budou většinou mezi šesti až 11 stupni, ve čtvrtek pak spadnou na zhruba čtyři stupně. V noci se minimální teploty většinou udrží nad nulou, v noci na pondělí a na pátek bude ale mrznout. V souvislosti s tím meteorologové dnes upozornili, že v noci na neděli a na pondělí se v západní části ČR a na Vysočině může ojediněle na silnicích při mrznoucí mlze tvořit námraza.

Také z hlediska srážek mají být týdny do 8. prosince průměrné až nadprůměrné. „Nejvíce srážek by mělo spadnout pravděpodobně v prvním týdnu období s týdenním úhrnem kolem 20 milimetrů," uvedli meteorologové.


Průměrný úhrn srážek pro celé sledované období je 41 milimetrů. Zatím nejvíc napršelo a nasněžilo v roce 1974, kdy meteorologové naměřili 79 litrů na metr čtvereční. Nejméně srážek spadlo v roce 1953 s úhrnem pět milimetrů, tedy pět litrů na metr čtvereční.

Autoři | Foto Hotel Ještěd

Štítky sníh, ještěd, zima

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.