středa 19. února 2020 Patrik

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Krkonoše bez bariér, pro vozíčkáře i kočárky

Nejvyšší české hory jsou přístupné i pro lidi se sníženou pohyblivostí, pro lidi tělesně postižené včetně vozíčkářů, ale také seniory a rodiny s malými dětmi. Jednoduše pro všechny, kdo mají rádi hory, ale potřebují při svých výletech dobře schůdné stezky a ocení na trase možnost odpočinku a občerstvení. Vyberte si tedy některou z doporučených „bezbariérových tras“.

ZE ŠPINDLEROVA MLÝNA DO DOLU BÍLÉHO LABE

Klidná a nepříliš frekventovaná cesta podél horské říčky Bílé Labe s vodopády a kaskádami skýtá hezké výhledy na Kozí hřbety. Cesta je vhodná pro seniory a osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky a bez problémů též pro mechanické i elektrické vozíky. 

Začátek trasy najdete ve Špindlerově Mlýně na parkovišti P3 u lanovky na Medvědín, trasa je značena modře a celá vede po asfaltovém povrchu a vede po břehu Bílého Labe až k Boudě U Bílého Labe. Délka trasy (sečteno tam i zpět) je 10 km, stoupání je táhlé a vyžaduje dobrou kondici, převýšení je 250 m. 

Bezbariérová místa pro občerstvení a nouzový úkryt na trase

  1. Restaurace Aquapark – nachází se přímo u hlavní silnice, naproti lanovce na Medvědín, má bezbariérový vstup, v restauraci je bezbariérové WC. 
  2. Restaurace Myslivna – nachází se u soutoku Labe a Bílého Labe. Vstup do objektu je bezbariérový a restaurace je přístupná i pro vozíčkáře, ale není zde bezbariérové WC. 
  3. odpočinkové místo U svozu – je nezastřešené odpočinkové místo na trase. 
  4. Bouda u Bílého Labe – nachází se na konci této turistické trasy v údolí Bílého Labe. Pro vozíčkáře je přístupná pouze terasa.

TIP: Brožuru s TOP doporučenými 10 trasami vytvořila Správa KRNAP a získat ji můžete v informačních centrech Krkonošského národního parku nebo na webu www.krnap.cz.Další trasy, které jsou všechny vyzkoušené a před vámi jimi prošli lidé s tělesným postižením a projeli je též vozíčkáři, najdete na webu www.krkonose.eu v sekci „Pro hendikepované“. 

Upozornění: Jde o horské trasy, takže musíte počítat s tím, že i na asfaltových stezkách mohou být terénní nerovnosti a vyskytují se na nich příčné odvodňovací svodnice. Cesty mohou prudce stoupat nebo klesat a jsou na nich zákruty. Lidé s tělesným postižením a zejména vozíčkáři budou někdy potřebovat pomoc a neměli by do hor vyrážet bez doprovodu.

PR text | Foto Krkonoše.eu

Štítky Krkonoše, tip na výlet, krkonoše.eu

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.