úterý 10. prosince 2019 Julie

Z Pavlovic na Benešák. Náměstí už zdobí vánoční jedle, rozsvítí se v neděli

Čtrnáctimetrová jedle bělokorá bude hlavním symbolem letošního adventu a Vánoc. Na liberecké náměstí před radnicí dorazila z Pavlovické Šimáčkovy ulice. Slavnostně se rozsvítí už tuto neděli, program začne v 16:15.

Čtrnáct metrů má každý liberecký vánoční strom. „Je to výška, která umožňuje zajistit dostatečnou statiku a odolnost vůči povětrnostním vlivům,“ říká mluvčí radnice Jana Kodymová.

Cesta stromu z Pavlovic proběhla bez problémů, až u vjezdu k radnici nemohl naložený kamion projet kvůli zaparkovanému autu. To se ale vyřešilo jeho rychlým posunutím.

Slavnostní rozsvícení proběhne v neděli 24. listopadu v 16.15 hodin. Vánoční jedle bude náměstí u radnice zdobit do 7. ledna roku 2020. „Ozdobena bude téměř osmdesáti výtvory libereckých základních i mateřských škol, na špici stromu bude zářit Ochranovská hvězda a 20 menších jich bude umístěno na vánočním stromě,“ dodala mluvčí.

Liberecký advent letos oživí pětadvacetimetrové ruské kolo. Nabídne jedinečný výhled

Pohled na liberecký vánoční strom i adventní trhy shora se nepoštěstí každému. Tedy až do letošních Vánoc, kdy právě takový jedinečný výhled zažije každý, kdo se sveze na ruském kole.

Novinkami letošního adventu bude skleněný betlém a také obří kolo s 18 kabinami pro 72 lidí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Štítky strom, vánoce, jedle, vánoční strom, advent

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.