úterý 18. února 2020 Gizela

Radniční sklípek, botanická i nenápadná lavička. Díla Kovovýroby Peřina zná každý z nás

Co spojuje botanickou, radniční sklípek a terminál v Hrádku? Že nic? Přesto se něco najde. Na všech se totiž podílela hrádecká firma Kovovýroba Peřina. Jejich výrobky denně potkáváte a možná to ani netušíte.

Firma s již dvacetiletou tradicí se přitom během své existence podílela na celé řadě významných projektů větších i menších. Kovovýroba Peřina sídlí v krásné oblasti nedaleko Trojzemí, její výrobky jsou známé nejen na Liberecku.

I doma se ale má čím pochlubit. „Naše firma se podílela na výstavbě celé řady známých objektů. Mezi ně patří třeba hrádecký terminál,“ říká majitel Miloš Peřina. A své ruce k dílu přiložila Kovovýroba Peřina třeba i při rozsáhlé rekonstrukci Radničního sklípku na liberecké radnici.

O produktech této společnosti tak nemusíte nic tušit a přesto je znáte. „Během let jsme se podíleli na výstavbě Krajského úřadu, části botanické zahrady a dokonce jsme spolupracovali při rekonstrukci tehdejšího letiště Ruzyně,“ komentuje Peřina.

Stejně jako obrovské konstrukce zvládají kluci z Hrádku vyrobit lavičku nebo třeba plot. A těší je to úplně stejně, možná dokonce o trochu víc. „Jsem moc rád, že se věnujeme i výrobě městského mobiliáře. Je moc fajn, když po práci jde táta s dětmi a může jim ukázat, co sám vyrobil,“ říká s úsměvem majitel firmy.

Díky dobrému jménu a mnoha zkušenostem nemají v Kovovýrobě Peřina nouzi o zakázky. Rádi by proto rozšířili svůj tým o šikovné zámečníky a svářeče.

Dobře odvedené práce je třeba si v dnešní době vážit, a že se vyplatí sázet na kvalitu, ví i Peřina. Díky skvělým recenzím a bohatým zkušenostem dokonce spolupracuje Kovovýroba Peřina s renomovaným a světově známým architektem Zdeňkem Zavřelem. „Měl jsem možnost se podílet na výstavbě rodinného domu Zdeňka Zavřela ve Zdislavě. Tehdy jsem měl vytvořit schodiště, ale v projektu jsme narazili na zásadní problém. Nakonec jsme tak našli jinou cestu a díky tomu se mi později stalo, že když vyučoval na ČVÚT, obrátil se na mě jeho student s dizertační prací, kdy potřeboval poradit s tvorbou železného závěsu,“ vypráví Peřina.

Každý kousek kovu, který opustí firmu z Hrádku, má za sebou příběh. A co je pro majitele Kovovýroby Peřina největší odměnou? No přeci spokojený zákazník. „Je jedno, jestli vyrábíme lavičku, autobusovou zastávku nebo jen plot k rodinnému domku. Nejhezčí je, když se výsledek lidem líbí a jsou spokojeni. Pak mám pocit dobře odvedené práce,“ dodává Peřina.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Foto archiv firmy

Štítky Kovovýroba Peřina, Hrádek nad Nisou, Liberecko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.