úterý 19. ledna 2021 Doubravka

Ubytovna pro sociálně slabé nebo centrum pro migranty? Ne, z Kováku má být dům s pečovatelskou službou

Po letech chátrání a hádek, zda Kovák má být zbourán, přišla celkem zásadní změna. Dům koupil nový majitel, který s ním má velké plány. Vybudovat chce dům s pečovatelskou službou, byty, ale i kavárnu, cukrárnu a další veřejně prospěšné prostory. Hotovo má být do tří let.

Kovák by se měl výrazně proměnit. Nový majitel už má připravený projekt. „Počítám tam s domem s pečovatelskou službou pro důchodce, v přízemí by byly služby,“ řekl Pavel Dolejš na jednání se starostou Chrastavy Michaelem Canovem.

Ten tlumočil obavy občanů města, aby z Kováku nebyla ubytovna pro zahraniční dělníky nebo imigrační centrum, což se šířilo po Chrastavě. „Mohu slíbit, že nic takového neplánuji,“ dodal majitel.

Ten má připravenou vizualizaci, podle svých slov chce během letoška připravovat projektovou dokumentaci, a koncem roku by rád začal stavět. „Předpokládám, že stavba pak potrvá zhruba dva roky,“ uzavřel.

V Kováku by pak mělo být dvacet bytů s pečovatelskou službou a dalších třicet malometrážních bytů. Celý dům by se měl zvednout o dvě patra. Rekonstrukce domu má vyjít na zhruba třicet milionů korun.

Hodnocení článku je 54 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Vizualizace majitele

Štítky kovák, chrastava, důchodci, byty

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.