neděle 19. ledna 2020 Doubravka

Studenti vytvořili nový spolek Petrklíč. Chtějí veřejnost přiblížit k ekologii, včelařství i botanice

Nový spolek Petrklíč, který bude působit po celé republice, vznikl na sklonku loňského roku jako iniciativa zejména studentů vysokých škol, kteří se zajímají o přírodu a chtějí své znalosti předávat dát.

„Zaměřujeme se na přírodovědnou oblast, především na lesnictví, ekologii, včelařství, botaniku, zoologii a geologii,“ uvádí spoluzakladatelka spolku Kateřina Sojáková, která se zaměřuje právě na oblast Libereckého kraje. Sama se zaměřuje zejména na včelařství a environmentální výchovu.

Lektoři spolku petrklíč jsou především studenti vysokých škol se zaměřením na pedagogiku, lesnictví či biologii.

Hlavním cílem spolku by mělo být sdružování lektorů, kteří budou schopni předávat získané informace dále prostřednictvím přednášek, besed a kurzů. „Chtěli bychom oslovit všechny věkové kategorie od předškolních dětí až po seniory,“ říká Sojáková.

Jelikož je projekt teprve na začátku, bude své aktivity nejprve zveřejňovat na sociálních sítích a v budoucnu i na svém webu. „Už nyní si potvrzujeme, že je nutné stále se učit poznávat přírodu a vzdělávat nejen sebe, ale i druhé,“ vysvětluje spoluzakladatelka.

Do budoucna by tak Petrklíč chtěl přinášet nejen nabídku kurzů a besed, ale dokonce i pořádat letní tábory a tvořit odborné články.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo8 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky Petrklíč, spolek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.