neděle 19. ledna 2020 Doubravka

Máte doma nevyužité knihy po dětech? Dejte jim druhý život

Už více než pět set knih darovalo Komunitní středisko Kontakt dětem ze znevýhodněného prostředí. Knihy mohou věnovat i čtenáři Liberecké Drbny, Kontakt je otevřený každý všední den.

„Cílem projektu je sbírat dětské knížky, které poslouží dál dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí. Projekt probíhá průběžně již od roku 2015 a za tu dobu bylo předáno potřebným více než 500 knih,“ říká zástupce ředitele Kontaktu Marie Matějíčková.

Mezi obdarovanými jsou děti ze sociálně znevýhodněných rodin a také instituce pracující s dětmi. V rámci podpory sociálně znevýhodněných rodin byly knihy předány i dětem, které žijí na ubytovnách v Liberci. „Pro mnohé z nich to byl velký zážitek a těší se, až se budou moci do nových knížek začíst,“ dodala Matějíčková.

Projekt Druhý život dětské knihy trvá do odvolání a zájemci mohou dětské knihy nosit do Centrálního klubu seniorů v Palachově ulici 504/7 od pondělí do čtvrtka od 10 do 17 hodin a v pátek od 10 do 14 hodin. „O knihy se mohou přihlásit i instituce pracující s dětmi ze sociálně znevýhodněného prostředí,“ uzavřela Matějíčková. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Štítky druhý život dětské knihy, liberec, knihy, dětská kniha, kontakt

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.